У Тернополі відбулося судове засідання у справі про підпал автомобілів: що відомо

У Тернополі відбулося судове засідання у справі про підпал автомобілів: що відомо

Суд
Судове засіння. Фото: Суспільне Тернопіль

У міськрайонному суді Тернополя призначили дату розгляду кримінального провадження у справі підпалу автомобілів місцевих підприємців упродовж вересня-грудня минулого року. Підготовчі засідання в цьому кримінальному провадженні тривали пів року. Тепер справу розглядатимуть по суті.

Судове засідання у справі підпалу авто підприємців у міськрайонному суді в Тернополі сьогодні, 22 вересня, тривало менше години, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Після розгляду процесуальних питань та долучення до справи необхідних документів головуючий суддя Тарас Багрій повідомив дату розгляду кримінального провадження. Його призначили на 2 жовтня.

Після завершення засідання кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до одного з обвинувачених у підпалі автомобілів Михайла Кузя.

"Я не знаю, чому мене звинувачують у підпалі авто. По-перше, я ніяких авто не підпалював. Від суду очікую справедливості".

Судова зала
Михайло Кузь у залі суду. Фото: Суспільне Тернопіль

Один з підприємців, якому спалили авто, Ярослав Сирота рішення суду прокоментував так:

"Нарешті ми дочекалися тої дати зазначення суду, бо ми на неї чекали пів року. Люди, яких підозрюють весь цей час на волі і тепер нарешті буде відбуватися правосуддя".

Суд у справі про підпал автомобілів
Ярослав Сирота. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, попереднє слухання в Тернопільському міськрайонному суді у справі підпалу автомобілів відбулося 13 вересня. Тоді, перед початком засідання підприємці, яким підпалили авто та їхні колеги, влаштували пікет. Вони протестували проти затягування судового процесу. У той день розгляд справи відклали.

Чому затягнувся розгляд кримінального провадження розповіла суддя-спікерка Анна Мостецька.

"Справа неодноразово відкладалася з об’єктивних причин. А саме, через неявку неодноразово потерпілих в судових засіданнях, захисника без поважної причини, оскільки він захворів, а також внаслідок формування колегії суду для розгляду цієї справи, оскільки одному з обвинувачених в провадженні загрожує покарання понад 10 років".

Суддя-спікерка
Анна Мостецька. Фото: Суспільне Тернопіль

Головним підозрюваним у справі про підпал авто є 65-річний бізнесмен з Тернополя Михайло Палагнюк. За версією слідства, упродовж вересня-грудня 2022 року підприємець зі спільниками умисно вчинили підпали автомобілів, що належать його колишнім бізнес-партнерам.

Судове засідання
Судове засідання у справі про підпал автомобілів. Фото: Суспільне Тернопіль

"Ймовірним організатору злочину та виконавцю вручили підозри за декількома статтями Кримінального кодексу. Санкція статті про підпал майна передбачає до десяти років ув’язнення", — розповів прокурор Юрій Барабан.

На початок