Україна й США домовилися про спільне виробництво систем ППО

Україна й США домовилися про спільне виробництво систем ППО

Україна й США домовилися про спільне виробництво систем ППО
Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у Білому домі, 21 вересня 2023 р., фото: AP

Україна й Сполучені Штати працюватимуть спільно для виробництва зброї та оборонних систем. Зокрема Україна готує промислову базу, щоб виробляти системи ППО у копродукції.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму Telegram після зустрічі у Білому дому з очільником США Джо Байденом.

"Важлива домовленість: Україна й Сполучені Штати працюватимуть разом для виробництва зброї та оборонних систем. Готуємо промислову базу, щоб виробляти системи ППО та інші необхідні речі в копродукції", — написав Зеленський.

Глава держави також подякував США за наданий новий оборонний пакет на 375 млн доларів.

"Саме те, що треба нашим воїнам саме зараз", — наголосив Зеленський.

Під час зустрічі сторони обговорили системне посилення України та посилення українських оборонних спроможностей. Зеленський відзначив, що далі команди працюватимуть над реалізацією цих домовленостей.

Підписання меморандумів про співпрацю в оборонно-промисловому секторі

Відзначимо, що під час візиту президента України до США, у його присутності відбулося підписання меморандумів про співпрацю та розвиток спільних проєктів між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, Глобальним оборонно-промисловим альянсом, Оборонно-промисловою коаліцією Аризони та Аерокосмічною та оборонною асоціацією Юти.

Про це повідомили на сайті Офісу президента.

За інформацією, у будівлі Посольства України в США міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін і президент та головний виконавчий директор Оборонно-промислової коаліції Аризони та Глобального оборонно-промислового альянсу Лінді Сміт підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Документ закріплює співпрацю в напрямі реалізації проєктів в оборонно-промисловому секторі та відбудові. Передбачається, що GDIA забезпечуватиме встановлення зв’язків і розвиток співпраці української сторони з американськими оборонними компаніями, які зацікавлені у розміщенні своїх виробничих об’єктів на території України.

Крім того, Олександр Камишін і президент та головний виконавчий директор Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Юта Арон Старкс підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та Асоціацією аерокосмічної та оборонної промисловості штату Юта.

Ця бізнес-асоціація об’єднує понад 2 тис. потужних всесвітньо відомих оборонних компаній, які створюють передові оборонні технології.

"Підписання меморандумів – сигнал американського бізнесу про те, що він розглядає Україну та український оборонно-промисловий сектор як перспективного та надійного партнера у розвитку нових технологій та спільного виробництва товарів", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про візит Зеленського до США

Зеленський 19 вересня прилетів до Сполучених Штатів. Президент України взяв участь у засіданні Генасамблеї ООН та Радбезу Організації.

У США він вже провів низку зустрічей зі світовими лідерами, зокрема з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, президентом Бразилії Лулою да Сілвою, членами Палати представників США та головою Пентагону Ллойдом Остіном.

Під час візиту США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 375 мільйонів доларів. Пакет містить вдосконалені боєприпаси подвійного призначення, кулемети, протитанкову зброю, системи протиповітряної оборони Avenger та інше обладнання.

На початок