Зеленський прибув із візитом до Сполучених Штатів

Зеленський прибув із візитом до Сполучених Штатів

Зеленський 18 вересня прибув із візитом до США
Олена та Володимир Зеленські прибули до Сполучених Штатів 18 вересня, 2023 року. Фото: Telegram/Олена Зеленська

Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська 18 вересня прибули до Сполучених Штатів. У рамках візиту вони візьмуть участь в Генеральній асамблеї та зустрінуться з очільниками різних країн та організацій.

Зеленський у своєму Telegram зазначив, що з аеропорту спершу відправляється до українських військових, які проходять лікування та реабілітацію у США.

"Передусім — підтримка наших людей і вдячність тим, хто допомагає Україні й українцям. Далі — важливі й насичені дні. Генеральна Асамблея ООН, Саміт цілей сталого розвитку, Рада Безпеки", — вказав президент.

За словами глави держави, "вже намічені вагомі двосторонні зустрічі".

"Територіальна цілісність держави — ключовий принцип усіх базових міжнародних документів, зокрема Статуту ООН. І треба повернути йому повну силу, зруйновану російським вторгненням, та збільшити можливості ООН зупиняти агресії та запобігати їм. Україна зробить чітку пропозицію щодо цього членам ООН", — підкреслив Зеленський.

Український президент також додав, що у Вашингтоні заплановані переговори з американським колегою Байденом, Конгресом, журналістами та військовим керівництвом США.

Перша леді України Олена Зеленська опублікувала фото із візиту в США. Вона виступить на різних полях Генасамблеї ООН. Зокрема, розповість про життя українських дітей та жінок у стані війни.

У планах зустріч із родиною Клінтон, відкриття виставки про зруйновану культурну спадщину України та низка важливих двосторонніх зустрічей, зокрема із генеральним директором ВООЗ.

З аеропорту Зеленський попрямував до лікарні, де проходять лікування та реабілітацію українські військові. Там він вручив нагороди бійцям, а також подякував американським лікарям.

Що відомо про візити Зеленського до США

Востаннє Володимир Зеленський їздив до Сполучених Штатів у грудні 2022 року, вперше покинувши Україну з початку вторгнення Росії. Тоді він виступив перед Конгресом, зустрівся із президентом США Джо Байденом у Білому домі, де провели спільний брифінг.

Цього року Володимир Зеленський також завітає у США. У Нью-Йорку він побуває на засіданні Генасамблеї ООН, де має зустрітися із лідерами інших країн. Після того у Вашингтоні планується зустріч із Байденом.

На початок