Жодна нація не може бути у безпеці, якщо ми не захистимо свободу України — Байден

Жодна нація не може бути у безпеці, якщо ми не захистимо свободу України — Байден

Президент України Володимир Зеленський та президент США Джо Байден, Вашингтон
Президент України Володимир Зеленський та президент США Джо Байден, Вашингтон, 21 вересня 2023 року, фото: AP Photo/Evan Vucci

Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну в намаганні захистити себе від вторгнення Росії. Хоробрість українців надихнула світ і американський народ сповнений рішучості допомогти.

Про це заявив президент США Джо Байден у Білому домі, коли вітав українського главу держави Володимира Зеленського.

"На початку цього тижня на Генеральній асамблеї ООН я чітко дав зрозуміти, що жодна нація не може бути по-справжньому безпечною у світі, якщо ми фактично не встанемо й не захистимо свободу України перед обличчям російської жорстокості та агресії. Саме тому ми зібрали коаліцію з понад 50 країн, щоб допомогти Україні захиститися. Це критично", – сказав Джо Байден в Овальному кабінеті Білого дому.

Джо Байден сказав, що США разом із лідерами G7 та іншими міжнародними партнерами розпочали процес "формалізації довгострокової відданості безпеці України".

"Тому ми підтримуємо справедливий і міцний мир, який поважає суверенітет України та її територіальної цілісності", — додав президент США.

Байден відзначив "величезну хоробрість" народу України.

"Це надихнуло світ, справді надихнуло світ рішучістю захищати ці принципи, і разом з нашими партнерами та союзниками американський народ сповнений рішучості зробити все можливе, щоб світ підтримував вас", — зазначив Байден.

Зеленський коротко виступив, подякувавши президенту США та Конгресу, і зазначив, що разом із першою леді України Оленою Зеленською відвідав Національний музей і меморіал 11 вересня, оскільки "важливо пам’ятати про жертв тероризму".

Що відомо про візит Зеленського до США

Зеленський 19 вересня прилетів до Сполучених Штатів. Президент України взяв участь у засіданні Генасамблеї ООН та Радбезу Організації.

У США він вже провів низку зустрічей зі світовими лідерами, зокрема з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, президентом Бразилії Лулою да Сілвою, членами Палати представників США та головою Пентагону Ллойдом Остіном.

Очікується, що під час зустрічі з Джо Байденом буде оголошено про новий пакет військової допомоги від Сполучених Штатів для України.

На початок