Дуда відповів, коли зможе зустрітися з Зеленським

Дуда відповів, коли зможе зустрітися з Зеленським

Дуда відповів, коли зможе зустрітися з Зеленським
Президент Польщі Анджей Дуда під час пресконференції у Бухаресті, Румунія, 6 вересня 2023 року, фото: AP

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським "як тільки буде можливість".

Про це Дуда сказав в інтерв'ю польському TVN24.

"Як тільки буде можливість, я обов’язково буду з ним (Зеленським — ред.) розмовляти, але ми точно не говоритимемо перед камерами. Ми розмовлятимемо так, як багато разів говорили — віч-на-віч, як розмовляють один з одним два друга, які хочуть вирішити різні складні ситуації", — відповів Дуда на питання журналіста.

Водночас він зазначив, що вважає слова Зеленського про те, що "дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер", він вважає "несправедливими".

"У той момент мені було прикро, тому що я вважаю: те, що він говорить дуже несправедливо", — сказав польський президент.

Попри це на запитання журналіста, чи він й далі вважає Зеленського своїм другом, Дуда відповів: “Звичайно”.

Раніше сьогодні повідомлялось, що глава Литви Гітанас Науседа у Нью-Йорку поспілкувався із президентом України Володимиром Зеленським та очільником Польщі Анджеєм Дудою.

Після цього прессекретар Зеленського Сергій Никифоров у коментарі Суспільному уточнив, що в президента України не було спільної зустрічі з колегами із Литви та Польщі. Ймовірно, Науседа бачився із Зеленським і Дудою порізно, втім формальної зустрічі з президентом України не було.

Що передувало

19 вересня під час виступу на Генасамблеї ООН президент Володимир Зеленський сказав, що Україна запустила тимчасовий експортний коридор у Чорному морі й працює над збереженням сухопутних маршрутів.

"Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора", — наголосив Зеленський.

Своєю чергою президент Польщі Анджей Дуда під час участі в 78-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку заявив, що в питанні імпорту українського зерна його країна захищатиме інтереси своїх фермерів. Він порівняв Україну з "людиною, що тоне, яка хапається за все, що може і здатна втопити рятівника".

Напередодні прем’єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що Польща може заборонити ввезення більшого переліку українських продуктів, якщо влада України запровадить обмеження на імпорт польської аграрної продукції.

20 вересня Міністерство закордонних справ Польщі викликало українського посла Василя Зварича й висловило "рішучий протест" щодо заяв президента Володимира Зеленського на 78-й Генасамблеї ООН про те, що "деякі країни Євросоюзу удавали солідарність, опосередковано підтримуючи РФ".

На початок