Арештований гелікоптер екснардепа із Полтавщини Костянтина Жеваго передали військовим — ДБР

Арештований гелікоптер екснардепа із Полтавщини Костянтина Жеваго передали військовим — ДБР

Арештований гелікоптер екснардепа із Полтавщини Костянтина Жеваго передали військовим — ДБР
Арештований гелікоптер. Фото: ДБР

Гелікоптер, який вилучили під час обшуків у бізнесмена Костянтина Жеваго, передали військовим ЗСУ. Вертоліт забрали ще у березні 2023-го року у рамках кримінального провадження, розпочатого щодо олігарха.

Про це повідомляє пресслужба ДБР на офіційному сайті.

Вертоліт належав підприємству, яке контролював колишній народний депутат Костянтин Жеваго. Він використовував його в особистих цілях під час перебування в Україні.

За рішенням військового командування країни для забезпечення виконання бойових завдань одна з частин здійснила примусове відчуження гелікоптера.

НАБУ і САП 3 серпня повідомили власнику групи “Фінанси і кредит” Костянтину Жеваго про підозру у наданні неправомірної вигоди голові та суддям Верховного Суду в обмін на рішення на його користь у господарській справі. Нині Жеваго перебуває у Франції.

Що відомо про арешт Жеваго у Франції

Жеваго, який контролює зареєстрованого в Лондоні виробника котунів Ferrexpo (FXPO.L), в грудні 2022 року був затриманий на гірськолижному курорті у Франції на запит України, яка розшукує його за зникнення 113 млн доларів із збанкрутілого Finance & Credit Bank.

Жеваго був звільнений під заставу в 1 мільйон євро (1,1 мільйона доларів) після його першого арешту поблизу Шамбері у Франції.

30 березня французький суд постановив, що українського мільярдера Костянтина Жеваго не повинні екстрадувати в Україну за звинуваченнями в розтраті.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

За даними видання Forbes, п’яте місце у списку найбагатших бізнеменів України станом на грудень 200 року посідав саме власник металургійної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго із 1,4 мільярдами доларів — до війни його статки оцінювались в 1,4 мільярда.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок