В Україні створять державну премію імені композитора Мирослава Скорика

В Україні створять державну премію імені композитора Мирослава Скорика

В Україні створять державну премію імені композитора Мирослава Скорика
УНІАН

В Україні створять державну премію імені композитора Мирослава Скорика. Про це під час урочистостей з нагоди 29-річчя Незалежності України повідомив президент Володимир Зеленський.

Також, за словами Володимира Зеленського, в Україні буде премія імені Бориса Патона.

"Сьогодні (24 серпня, — ред.) мною направлено до уряду відповідні листи щодо заснування двох премій. За вагомий внесок у розвиток науки та наукові досягнення — Державну премію імені Бориса Патона. Та за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва — Державну премію імені Мирослава Скорика", — сказав Зеленський.

Мирослав Скорик помер 1 червня на 82-му році життя. Композитор написав музику для понад 40 фільмів, зокрема для стрічки "Тіні забутих предків".

Також він є автором інструментальних творів, балетів та опери "Мойсей" — єдиного твору в Україні, який отримав благословення папи Івана Павла ІІ.

За життя Мирослав Скорик отримав чимало відзнак – герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Тараса Шевченка, львів’янин року.

Що відомо

  • Міністр культури пояснив, чому під час святкування Дня Незалежності пролунали російські пісні.
  • Президент Володимир Зеленський під час урочистостей на Софійській площі з нагоди 29-ї річниці незалежності відзначив орденами й медалями бійців ЗСУ, поліцейських, прикордонників з усієї України. Високі нагороди також вручили в Одесі, Дніпрі, Авдіївці.
  • Вітати Україну з Днем Незалежності світові лідери почали з вечора 23 серпня. Зокрема, українців вже привітали президенти США, Франції, Німеччини, Польщі, королева Великої Британії, Папа Римський.
На початок