Євросоюз оштрафував TikTok на 345 мільйонів євро через порушення захисту даних дітей

Євросоюз оштрафував TikTok на 345 мільйонів євро через порушення захисту даних дітей

Євросоюз оштрафував TikTok на 345 мільйонів євро через порушення захисту даних дітей
Соціальна мережа TikTok. Getty Images

Європейський Союз оштрафував соцмережу TikTok на 345 мільйонів євро (13,5 мільярда гривень) за неспроможність захистити конфіденційність даних неповнолітніх.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на комюніке регулятора.

Регулятор покарав відеоплатформу за порушення правил ЄС із захисту даних (GDPR) в процесі оброблення інформації, що стосується дітей. Наразі це найбільший штраф, який присуджували TikTok регуляторні органи.

Під час розслідування КомісіяПровідний регулятор конфіденційності даних великих технологічних компаній. Їхні європейські штаб-квартири переважно розташовані в Дубліні. із захисту даних Ірландії встановила кілька порушень:

  • акаунти користувачів автоматично реєструються як публічні;
  • функція батьківського контролю є доступною для всіх без надійної перевірки, чи належить друга особа до родини неповнолітнього користувача або користувачки; 
  • неповнолітні користувачі не отримують достатньо зрозумілу інформацію;
  • під час реєстрації та публікації відео користувачам нав’язують налаштування з нижчим рівнем приватності.

ЄС дав TikTok три місяці на виправлення проблем з обробленням даних згідно зі стандартами GDPR.

Реакція TikTok

У команді платформи заявили, що не згодні з рішенням регулятора. Компанія зазначила, що критика комісії стосувалася функцій і налаштувань трирічної давності: у період з 31 липня до 31 грудня 2020 року. TikTok стверджує, що звідтоді ситуація змінилася — задовго до початку розслідування у вересні 2021 року.

Зокрема, платформа зробила всі акаунти для підлітків до 16 років за замовчуванням приватними, а також вимкнула прямі повідомлення для дітей віком від 13 до 15 років.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок