Німецький міністр розкритикував рішення трьох країн ЄС щодо заборони імпорту зерна з України

Німецький міністр розкритикував рішення трьох країн ЄС щодо заборони імпорту зерна з України

Зерно
Зерно. Фото: Нацполіція Тепрнопільської області

Федеральний міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір привітав скасування Європейською комісією заборони на імпорт українського зерна та розкритикував Польщу, Угорщину та Словаччину, які ввели свої обмеження.

Про це повідомляє Німецьке радіо.

Політик заявив, що рішення ЄК про скасування ембарго було правильним, оскільки Україна залежить від доходів від торгівлі зерном і їй ще потрібна допомога.

Водночас Оздемір розкритикував заяву Польщі, Угорщини та Словаччини про те, що вони будуть дотримуватися обмежень.

Він зазначив, що потрібен єдиний підхід Єврокомісії та всіх 27 держав-членів. Усе інше грає на руку російському президенту Путіну і ставить під сумнів основні принципи внутрішнього ринку.

15 вересня Європейська комісія не продовжила заборону на імпорт українського зерна в сусідні з Україною країни Європейського союзу.

Після цього Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку заборонили імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Що відомо про припинення імпорту українського зерна

Після повномасштабного вторгнення Росії українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

Протягом 2022-го року Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшогз опівночі суботи, 16 вересняо українського зерна на їхні ринки.

2 травня Європейська Комісія тимчасово обмежила продаж пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику українського походження у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

5 червня Європейська комісія продовжила обмеження на імпорт української агропродукції до 15 вересня 2023 року. Обмеження стосуються імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України. Водночас сфера застосування цих заходів до даних продуктів скорочується з 17 до 6 тарифних ліній.

19 липня міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у коментарі Reuters заявив, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина попросять Європейський Союз подовжити заборону на імпорт українського зерна, термін дії якої завершується 15 вересня, щонайменше до кінця року.

12 вересня премʼєр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Варшава вирішила не відновлювати імпорт українського зерна, навіть якщо Євросоюз вирішить скасувати заборону.

На початок