Депутати у Сумах поки не розглядатимуть передачу Троїцького собору Православній церкві України

Депутати у Сумах поки не розглядатимуть передачу Троїцького собору Православній церкві України

Депутати у Сумах поки не розглядатимуть передачу Троїцького собору Православній церкві України
Троїцький собор у Сумах. Фото: Суспільне Суми

У Сумах депутати поки не будуть розглядати передачу Троїцького Собору Православній церкві України. За це обранці проголосували у "підвальному" засіданні сесії обласної ради 15 вересня.

За словами начальниці відділу правового забезпечення обласної ради Оксани Мезенцевої, підставою для такого голосування стало те, що пропозиція скасувати рішення про передачу Троїцького собору у власність релігійної громади – неправомірна.

"Рішення прийняте, як я сказала, у 2007 році. На підставі цього рішення обласної ради вже були оформлені відповідні документи Троїцькою релігійною громадою на ці споруди, на користування відповідною земельною ділянкою. Тобто, настали правові наслідки, які зареєстровані державою у встановленому законодавством порядку", – розповіла посадовиця.

За словами Оксани Мезенцевої, релігійна громада, що нині користується Троїцьким собором, не зверталася до обласної ради, а отже рішення, прийняте у 2007 році, залишається в силі.

"Відповідно до статті 41 Конституції України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Троїцька релігійна громада набула вже права власності, відповідно нашого рішення і така пропозиція депутата, щоб повернути у спільну власність – це позбавлення права власності Троїцької релігійної громади. Тому це рішення не відповідає чинному законодавству», – додала Мезенцева.

"Я, і більшість тут присутніх, за українську православну церкву. І майно повинно бути у нашої православної церкви України. Але це питання розглядається в Верховній раді. На цьому засіданні ми його не розглядаємо, а на наступному, після прийняття рішення Верховної Ради, обов’язково розглянемо", – зазначив голова обласної ради Віктор Федорченко.

Що відомо про передачу у користування ПЦУ Троїцького собору

  • 26 травня на сесію обласної ради прийшов архієпископ Мефодій із проханням передати у користування ПЦУ Троїцький собор. Священнослужитель сказав, що громаді затісно у Воскресенському соборі – церква не призначена для того, щоб приймати ту кількість людей, яка приходить провести в останню путь полеглих захисників. Тоді на сесії оголосили перерву, і питання не розглянули.
  • Проєкт рішення про припинення права користування землею, що знаходиться під церквами УПЦ (МП) зареєстрували 14 квітня на сайті Сумської міськради.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок