ССО розсекретили подробиці удару по Севморзаводу

ССО розсекретили подробиці удару по Севморзаводу

ССО розсекретили подробиці удару по Севморзаводу
Пожежа на заводі Севморзавод, Севастополь, 13 вересня 2023 року. Фото: Telegram/ЧП Севастополь

У Силах спецоперацій України заявили, що ракетний удар по судноремонтному заводу у Севастополі став можливий завдяки проникненню українського групи бійців у тил росіян та коригуванню вогню. У ССО розповіли, як проводилася відповідна операція.

Про це повідомили Сили спеціальних операцій ЗСУ у Telegram.

"ССО отримали інформацію із декількох джерел про ймовірне розташування великого десантного корабля "Мінськ" і дизель-електричного підводного човна "Ростов-на-Дону" на одному з судноремонтних підприємств в Севастополі. З метою ідентифікації цілей, наведення та коригування вогню, а також розвідки на оперативній глибині противника було залучено операторів ССО", — йдеться у повідомленні.

Група з українських військових підійшла до безпечного місця і дісталась берега завдяки підводним засобам доставки. Після успішної інфільтрації, вони розпочали основну частину операції - виконали ідентифікацію та наведення на ціль за допомогою спеціальних технічних засобів розвідки. "Під час безпосереднього ураження група здійснювала коригування вогню і підтвердження знищення цілей. Після цього наші бійці провели успішну ексфільтрацію. Все це стало можливим завдяки професіоналізму та зухвалості наших воїнів!", — наголосили у ССО.

Що відомо про судноремонтний завод Севморзавод

  • За інформацією з відкритих джерел, ФГУП "Севастопольський морський завод імені Серго Орджонікідзе" — це судноремонтне підприємство на Корабельній стороні міста на двох виробничих майданчиках, загальною площею 53 гектари. Завод є основним майданчиком для будівництва та ремонту суден Чорноморського флоту.
  • Для обслуговування підводних човнів і виконання всіх видів їхнього ремонту, включно з аварійним, на Севморзаводі організовано спеціальне проєктне технічне бюро Чорноморського флоту.
  • Як повідомляло севастопольське проросійське видання ForPost, 2015 року окупаційна влада завод націоналізувала на користь Севастополя. Але вже у 2019-му - перейшов у федеральну власність з підпорядкуванням Міністерству промисловості і торгівлі РФ.
  • 2016 року США наклали санкції на завод через зв'язки з російськими військовими і спецслужбами, а 2021 року - потрапив під санкції України.
  • У вересні 2022 року, на тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну, Севморзавод потрапив до розширеного списку санкцій США.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок