Вибухи на Севморзаводі: у Міноборони РФ заявили про пошкодження двох кораблів

Вибухи на Севморзаводі: у Міноборони РФ заявили про пошкодження двох кораблів

Оновлено
Вибухи на Севморзаводі: у Міноборони РФ заявили про пошкодження двох кораблів
. "Губернатор" Севастополя Михайло Развожаєв на місці пожежі на заводі Севморзавод, 13 вересня 2023 року. Фото: t.me/razvozhaev

У Міністерстві оборони РФ заявили, що внаслідок влучення крилатих ракет у ніч на 13 вересня було пошкоджено два кораблі, які перебувають на ремонті на судноремонтному заводі Севморзавод, де також через пожежу постраждали щонайменше 24 людини.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

UPD: Супутник Planet зафіксував наслідки української атаки на Севморзавод у Севастополі. "Радіо Свобода" оприлюднила знімки до ракетного удару - 12 вересня та після - 13 вересня.

Видання Sky News з посиланням на українські та західні джерела повідомило, що кораблі окупантів у Севастополі уразили за допомогою британських далекобійних ракет Storm Shadow, що є першою відомою успішною атакою на російський підводний човен за всю війну.

Міністерство оборони Великої Британії поки що не коментує цю інформацію. Водночас глава британського Королівського флоту адмірал Бен Кі заявив, що українці "демонструють, що можна зробити за допомогою інноваційного мислення і готовності піти на ризик".

Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ підтвердило ураження українськими військовими засобів ВМС у Севастополі.

"Вранці 13 вересня ЗСУ завдали успішних ударів по засобах ВМС та портовій інфраструктурі окупантів у Корабельній бухті тимчасово окупованого Севастополя", - йдеться у повідомленні.

Дослідники OSINT повідомили у Twitter, що на Севморзаводі пошкодили великий десантний корабель класу Ropucha та підводний човен класу Kilo.

"Судячи з усього, сьогодні вранці українські сили успішно завдали удару по сухих доках Севастопольського судноремонтного заводу, які, ймовірно, зайняті російським підводним човном класу Kilo і десантним кораблем Ropucha", - йдеться у повідомленні.

Вибухи на Севморзаводі: у Міноборони РФ заявили про пошкодження двох кораблів
Вибухи на Севморзаводі: у Міноборони РФ заявили про пошкодження двох кораблів. Фото: twitter.com/Osinttechnical

Також блогер під псевдонімом Radio & Nukes у Twitter навів супутниковий знімок Planet Labs PBC з місця ракетного удару ще до атаки - за ранок 12 вересня.

"Ось супутниковий знімок суден у сухому доці, що постраждав у Севастополі. Судячи з усього, це десантний корабель проєкту 775 класу Ropucha і підводний човен класу Kilo", - зазначив він.

Вибухи на Севморзаводі: у Міноборони РФ заявили про пошкодження двох кораблів
Вибухи на Севморзаводі: у Міноборони РФ заявили про пошкодження двох кораблів. Фото: Planet Labs PBC

Підводні човни класу Kilo – це збірне позначення, прийняте в NATO для двох проєктів російських підводних човнів: субмарин проєкту 877 "Палтус" та проєкту 636 "Варшав'янка".

Великі десантні кораблі проєкту 775 (за кодифікацією НАТО Ropucha) - це серія великих десантних кораблів (ВДК) 2-го рангу ближньої і дальньої морської зони, побудованих у Польщі для ВМФ СРСР, які призначені для висадки морського десанту, перекидання морем військ і вантажів. Це основа російського десантного флоту.

"Сьогодні вночі ЗСУ завдали удару десятьма крилатими ракетами по судноремонтному заводу ім. С. Орджонікідзе в місті Севастополі та трьома безекіпажними катерами по загону кораблів Чорноморського флоту на переході морем", — повідомляє пресслужба Міноборони РФ у Telegram.

Водночас у відомстві стверджують, що нібито російські засоби протиповітряної оборони збили сім крилатих ракет, а патрульний корабель "Василий Быков" ліквідував всі безекіпажні катери.

Також на місці пожежі побував окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв. У своєму Telegram-каналі він написав, що жодної небезпеки для цивільних об'єктів у місті немає.

"Унаслідок атаки, за попередньою інформацією, загалом постраждало 24 людини, у 4-х — стан середнього ступеня тяжкості. Уся необхідна допомога постраждалим надається в повному обсязі", — зазначив Развожаєв.

За попередньою інформацією, один з пошкоджених кораблів — десантний корабель окупантів класу "Ропуха" (проєкт 775).

У Севастополі горить ймовірно десантний корабель окупантів класу "Ропуха"
У Севастополі горить ймовірно десантний корабель окупантів класу "Ропуха". Фото: t.me/razvozhaev

Також 8 вересня очевидці повідомили Telegram-каналу "Крымский ветер", що біля причалу Севморзаводу у Південній бухті Севастополя був пришвартований малий ракетний корабель проєкту 21631 "Буян-М" — носій крилатих ракет "Калібр".

Станом на ранок 13 вересня, територія на в'їзді на судноремонтний завод у Севастополі оточена. На місці працюють спецслужби, повідомляє пропагандистське інформагентство РІА "Новости Крым" у Telegram.

Що відомо про судноремонтний завод Севморзавод

  • За інформацією з відкритих джерел, ФГУП "Севастопольський морський завод імені Серго Орджонікідзе" — це судноремонтне підприємство на Корабельній стороні міста на двох виробничих майданчиках, загальною площею 53 гектари. Завод є основним майданчиком для будівництва та ремонту суден Чорноморського флоту.
  • Для обслуговування підводних човнів і виконання всіх видів їхнього ремонту, включно з аварійним, на Севморзаводі організовано спеціальне проєктне технічне бюро Чорноморського флоту.
  • Як повідомляло севастопольське проросійське видання ForPost, 2015 року окупаційна влада завод націоналізувала на користь Севастополя. Але вже у 2019-му - перейшов у федеральну власність з підпорядкуванням Міністерству промисловості і торгівлі РФ.
  • 2016 року США наклали санкції на завод через зв'язки з російськими військовими і спецслужбами, а 2021 року - потрапив під санкції України.
  • У вересні 2022 року, на тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну, Севморзавод потрапив до розширеного списку санкцій США.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок