Атака на "Севморзавод" створить значні труднощі для флоту РФ — британська розвідка

Атака на "Севморзавод" створить значні труднощі для флоту РФ — британська розвідка

Вибухи на заводі Севморзавод у Севастополі, 13 вересня 2023
. Фото: t.me/Crimeanwind

​​Повернення до строю пошкодженого у Севастополі підводного човна РФ, ймовірно, займе багато років і коштуватиме сотні мільйонів доларів. Також є вірогідність, що вилучення уламків з сухих доків виведе їх з ладу на багато місяців.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

Як зазначили у британській розвідці, зранку 13 вересня по суднобудівному заводу "Севморзавод", що розташований на військово-морській базі Чорноморського флоту Росії в Севастополі, було завдано ракетного удару. Десантний корабель "Мінськ" і підводний човен "Ростов-на-Дону" були уражені під час проходження технічного обслуговування в сухих доках.

Незважаючи на те, що Міністерство оборони Росії применшує масштаби пошкоджень кораблів, дані з відкритих джерел вказують на те, що "Мінськ" майже напевно функціонально зруйнований, а "Ростов", ймовірно, зазнав катастрофічних пошкоджень, відзначили у британській розвідці.

Пошкоджені російські корадблі у Севастополі. фото британської розвідки
Пошкодження російських кораблів у Севастополі. Фото: з Х (колишній Твіттер) Міноборони Великої Британії
“Будь-які зусилля з повернення підводного човна до строю, ймовірно, займуть багато років і коштуватимуть сотні мільйонів доларів. Існує реальна можливість того, що складне завдання з вилучення уламків з сухих доків виведе їх з ладу на багато місяців. Це створить для ЧФ значні труднощі у підтримці життєдіяльності флоту”, — йдеться у звіті британських розвідників.

Втрата "Ростова" позбавляє ЧФ одного з чотирьох підводних човнів з крилатими ракетами, які відігравали важливу роль у завданні ударів по Україні та російської військової присутності в Чорному морі та Східному Середземномор'ї.

У ніч проти 13 вересня в тимчасово окупованому Криму пролунали вибухи. В Севастополі спалахнула пожежа на суднобудівному заводі Севморзавод. У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України підтвердили, що ракетний удар по Севморзаводу у Севастополі пошкодив десантний корабель, підводний човен та обладнання заводу.

На початок