Британія визнала ПВК "Вагнер" терористичною організацією

Британія визнала ПВК "Вагнер" терористичною організацією

Британія
Будівля британського парламенту, ілюстративне фото: Getty Images

Велика Британія визнала російську приватну військову компанію "Вагнер" терористичною організацією.

Про це йдеться на сайті британського уряду.

"Російську організацію найманців групу "Вагнера" 15 вересня було заборонено як терористичну організацію після того, як 6 вересня у парламенті було прийнято відповідне розпорядження", — йдеться у повідомленні.

Розпорядження набуває чинності негайно.

"Приналежність до групи "Вагнера" у Британії вважатиметься кримінальним злочином з потенційним тюремним ув'язненням на строк до 14 років, який може бути призначений разом зі штрафом або замість нього", — зазначили у британському уряді.

27 квітня група депутатів британського парламенту виступила із закликом оголосити ПВК "Вагнер" терористичною організацією через її роль у дестабілізації ситуації у Судані.

6 вересня стало відомо, що уряд Сполученого Королівства планує визнати ПВК "Вагнер" терористичною організацією. Проєкт розпорядження дозволяє віднести активи ПВК до категорії власності терористів та арештувати.

Що відомо про визнання ПВК Вагнер терористичною організацією

26 січня 2023 року США визнали "ПВК Вагнера" транснаціональною злочинною організацією.

26 лютого, Європейська Рада запровадила санкції проти 11 осіб і 7 організацій, пов'язаних із приватною військовою компанією "Вагнер".

Європейський Союз 13 квітня запровадив санкції проти приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у війні Росії проти України, а також проти компанії РІА ФАН, яка належить власнику ПВК Євгену Пригожину.

4 липня Парламентська Асамблея ОБСЄ визнала Росію державою-спонсором тероризму, а ПВК "Вагнер" – терористичною організацією.

На початок