Юлія Федів прокоментувала "джинсу" проти неї та назвала тих, хто може стояти за замовними матеріалами

Юлія Федів прокоментувала "джинсу" проти неї та назвала тих, хто може стояти за замовними матеріалами

Юлія Федів прокоментувала "джинсу" проти неї та назвала тих, хто може стояти за замовними матеріалами
Ратинський В'ячеслав / УНІАН

Ексочільниця УКФ Юлія Федів прокоментувала ситуацію з "джинсою", яку запропонувала Суспільному Влада Цуркан, яка колись працювала у медіа, а зараз "представляє одного з працівників УКФ".

"Це було очікувано, оскільки ця історія тягнеться з 2020 року", — сказала вона у прямому етері на Радіо Культура.

Вона зазначила, що не здивувалася появі такого повідомлення. Федів додала, що вважає кримінальну справу проти неї 2020 року пов'язаною з тим, щоб вона не могла повернутися на державну службу.

На запитання Вадима Карп'яка про те, хто може за цим стояти, вона припустила, що це може бути хтось з членів Наглядової Ради УКФ спільно з представниками Спілки концертних індустрій (сайт інституції більше не працює — ред.), яка звинуватила УКФ у порушеннях під час видавання грантів.

Вона також наголосила, що зараз "закінчуються повноваження Наглядової Ради" і вона має бути переобраною.

Справа проти Федів у 2020 році також збіглася зі зміною Наглядової Ради та завершенням контракту Федів.

На питання про перебіг карної справи, Федів зазначила: жоден слідчий орган до неї не звертався по коментарі та інформацію від 2020 року.

Разом із тим, вона повідомила, що на зустрічі з фракцією "Голос" дізналася про те, що депутатам були розіслані матеріали, пов'язані зі слідчими діями та справою. Яким чином документи потрапили до депутатів та яким чином були систематизовані, Федів не знає. Але зазначила, що відповідала на всі питання депутатів.

У інтерв'ю Вадиму Карп'яку вона назвала УКФ рольовою моделлю для багатьох інституцій. Федів прагне і далі розвивати прозорі правила та стратегій розвитку українських інституцій. Раніше Суспільне Культура у коментарі вона сказала, що хоче "бути прикладом для тисяч лідерок в Україні".

Нагадаємо, раніше голова Голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький опублікував пост зі скріншотами пропозиції "джинси", де користувачка Влада Цуркан запропонувала замовний матеріал проти можливої очільниці Міністерства культури та інформаційної політики України Юлії Федів.

"Дивні люди. Я думав, що питання розміщення «джинси» вже давно закрите, але ні. От людина написала працівнику Суспільного Мовлення таку прекрасну пропозицію. Суспільне не толерує таке, і я вважаю, що це має стати публічним. Такі «пропозиції» неприпустимі для нас. І дуже хочеться, щоб це стало неприпустимим для жодного медіа", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Про Юлю Федів

Юлія Федів — колишня директорка Українського культурного фонду та нинішня координаторка ЮНЕСКО з питань культури.

Раніше "Конгрес Культури" закликав Кабмін та Верховну Раду підтримати Юлію Федів як міністерку культури. Також у коментарях Суспільне Культура її імʼя звучало з боку представників культурної спільноти як ім'я ефективної культурної менеджерки та людини, що могла б задовольнити інтереси спільноти на цій посаді.

Раніше Суспільне повідомляло, що колишню директорку УКФ Юлію Федів можуть призначити міністеркою культури та інформаційної політики України найближчим часом. За нашою інформацією, вона погодилась на пропозицію очолити відомство.

Позиція УКФ

У коментарі Суспільне Культура у пресслужбі Українського культурного фонду зазначили:

"Такі дії особи, яка представилася як Влада Цуркан, лише дискредитують Український культурний фонд, який продовжує здійснювати свою статутну діяльність та надавати підтримку культурно-мистецьким ініціативам. Тому команда УКФ не може бути ні учасником, ні замовником, ні зацікавленою стороною у подібних історіях. Для нас це неприйнятно", — йдеться у відповіді.

У відомстві наголосили, що "жодна посадова особа жодної установи не може самостійно співпрацювати з будь-ким від імені установи. Або співпрацює установа, або співпрацює людина — як приватна особа".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок