Українці підтримують незалежність, але молодь хоче жити за кордоном — Демініціативи

Українці підтримують незалежність, але молодь хоче жити за кордоном — Демініціативи

Опитування
Українці підтримують незалежність, але молодь хоче жити за кордоном — Демініціативи УНІАН

84,4% опитаних Фондом "Демократичні ініціативи" проголосували б "за" на референдумі про проголошення державної незалежності України, якби він відбувався нині. Думки українців щодо того, наскільки позитивними були роки незалежності, розділилися, тоді як понад дві третини громадян не хочу переїздити за кордон.

Референдум про незалежність

"Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався сьогодні, то він був би безумовно виграний для прихильників незалежності. Голоси на ньому розподілилися б так: 84,4% — "за" і 15,6% — "проти", — йдеться в результатах опитування.

Згідно з ним, якщо аналізувати також респондентів, які вагаються з відповіддю або не пішли б на референдум, то проти виступили б менше 13% громадян, а майже 68% проголосували б за незалежність. Водночас підтримка незалежності на умовному референдумі є найпопулярнішою опцією у всіх регіонах, вікових групах та серед прихильників усіх великих політичних партій.

Результати опитуванняДемініціативи

Результати опитування

Соціологи зазначають, що при цьому на заході противників рішення про незалежність менше 1%, а на сході — майже 30%. Крім того, чим молодші респонденти, тим більше серед них прихильників рішення про незалежність. Утім, майже 32% опитаних "Демініціативами" вважають, що "розпад Радянського Союзу — це погано". Протилежної думки дотримуються 49% опитаних. Решта — вагаються з відповіддю.

Результати опитуванняДемініціативи

Результати опитування

Наскільки позитивними були роки незалежності

За даними опитування, відповіді на запитання, чого було більше за роки існування незалежної України: позитивного чи негативного, "дзеркально розділилися".

"Приблизно чверть опитаних вважають, що більше було позитиву. Також чверть переконані в тому, що негативу було більше. Найбільша кількість людей (понад 40%) вважає, що за роки незалежності було приблизно стільки ж позитивного, скільки й негативного", — заявляють у "Демініціативах".

Соціологи зазначили, що, на думку молоді, позитиву було більше, старше населення тяжіє до протилежної позиції. У віковому розподілі найменше позитивних оцінок на сході, а найбільше на заході. Також 40% переконані, що умови життя стануть кращими у найближчі 25-30 років, тоді як чверть вважає, що ситуація принципово не зміниться. Близько 16% зазначили, що умови життя стануть гіршими. Як і з інших питань — молодь є найбільш оптимістичною.

Чи хочуть їхати за кордон

Також більшість опитаних воліє будувати своє майбутнє життя в Україні – близько 70%, а 19% скоріше хотіли би будувати своє життя деінде.

"Однак тут існує і тривожний аспект. Найбільша кількість осіб, які хотіли би будувати своє життя за кордоном, якраз серед молодих людей до 40 років", — зазначили соціологи.

У фонді додали, що більш ніж половина опитаних не замислювалась над тим, аби виїхати з України за кордон, та збирається жити і працювати в Україні. Однак значна частина респондентів усе ж роздумувала чи роздумує про можливість виїзду. Основні причини: за кордоном можна заробити більше грошей (22%), в Україні надто нестабільна політична ситуація (13%), а також не влаштовують умови життя (13%).

Довідка. Опитування проводилося 14-19 серпня серед 2018 респондентів на підконтрольній території України за фінансування проєкту МАТРА посольства Королівства Нідерландів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Що відомо

  • 68% опитаних українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, тоді як тільки 20% підтримують чинний курс.
  • 32% опитах Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології позитивно ставляться до рішення про заборону комуністичної символіки, тоді як 34% — негативно.
  • За опитування КМІС, більшість українців вважають, що Україна переможе Росію, в майбутньому перейде переважно на українську мову, і не хотіли б переїхати до Європейського Союзу чи США, а до Росії — навіть за гроші.
  • Водночас багато громадян дотримуються думки, що Україна йде до розколу, не розвивається, а життя стає все нестерпнішим.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди