Третина українців підтримують заборону комуністичної символіки — "Демініціативи"

Третина українців підтримують заборону комуністичної символіки — "Демініціативи"

Опитування
Третина українців підтримують заборону комуністичної символіки — "Демініціативи"

32% опитах Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології позитивно ставляться до рішення про заборону комуністичної символіки, тоді як 34% — негативно.

"32% українців позитивно ставляться до рішення про заборону комуністичної символіки, як це передбачено чинним Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів". Така сама частка громадян ставляться до цього рішення негативно – 34%. Ще для чверті громадян це байдуже" , — йдеться у результатах опитування.

Згідно з ними, дещо більше позитивних оцінок цього рішення у західному (45%) та центральному (33%) регіонах порівняно з півднем і сходом — 22% та 24% відповідно. Водночас близько чверті громадян в усіх регіонах ставляться до цього питання байдуже. Соціологи кажуть, що менше позитивних ставлень до заборони комуністичної символіки спостерігається у вікових категоріях, яким за 60 років. При цьому серед молодших груп респондентів (до 40 років) більше тих, кого не цікавить питання заборони комуністичних символів.

Інфографіка опитуванняdif.оrg.uа

Інфографіка опитування

За даними дослідників, 30% українців схвалюють перейменування населених пунктів та вулиць, названих на честь комуністичних діячів, тоді як 44% ставляться до цього негативно, а ще близько 20% – байдуже. Позитивне ставлення до перейменування переважає лише у західному регіоні (44% "за" і 30% "проти"), на сході та півдні близько половини громадян ставляться до перейменування негативно. Більше негативних ставлень до перейменування топонімів спостерігається у старших людей (47% для вікової категорії 60-69 років та 56% для людей, старших за 70 років), натомість серед молоді відносно більше байдужих.

Інфографіка опитуванняdif.оrg.uа

Інфографіка опитування

Опитування показало, що 48% українців підтримують визнання діячів Української народної республіки (УНР) борцями за незалежність України. Негативно до цього ставляться 16%, ще 16% — байдуже. Кожен п’ятий респондент не визначився з відповіддю на це запитання. Позитивний баланс ставлень до визнання діячів УНР спостерігається в усіх регіонах. Вікові групи не відрізняються за частками позитивних та негативних ставлень, але серед людей старшого віку більше тих, хто не визначився зі своєю відповіддю на це запитання.

Результати свідчать, що 34% українців погоджуються із засудженням СРСР як  комуністичного тоталітарного режиму, що здійснював політику державного терору. Близько 31% не підтримують таке рішення, ще для 15% це байдуже, а 19% не визначилися із своїм ставленням. На заході більше тих, хто погоджується із засудженням СРСР (47% "за" і 23% "проти"), у центрі думки розділилися майже навпіл (35% "за" і 31% "проти"). На сході та півдні дещо більше негативних ставлень – 23-24% підтримують засудження СРСР і 35-37% не підтримують. Серед молодих людей більше байдужих, а серед людей старшого віку менше байдужих і більше тих, хто не погоджується із засудженням СРСР. При цьому частка тих, хто позитивно ставиться до засудження СРСР, майже однакова серед усіх вікових груп.

Соціологи додали, що серед тих, хто погоджується із забороною комуністичних символів, 68% підтримують європейську інтеграцію України. Натомість серед тих, хто не погоджується із забороною комуністичних символів, істотно більше прихильників союзу з Росією чи неприєднання до жодного з союзів.

Довідка. Дослідження проводилося у Києві з 17 по 22 квітня методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Було опитано 2000 повнолітніх респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка не перевищує 2,2%. Опитування профінансоване у рамках проєкту МАТРА посольства Нідерландів.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди