"Ми зруйнували вщент один из найважливіших сухих доків": експерт пояснив атаку на Севморзавод

"Ми зруйнували вщент один из найважливіших сухих доків": експерт пояснив атаку на Севморзавод

"Ми зруйнували вщент один из найважливіших сухих доків": експерт пояснив атаку на Севморзавод
Фото: t.me/Crimeanwind

Ракетний удар у Севморзаводі у Севастополі по російських кораблях 13 вересня прийшовся на південний майданчик підприємства, де розташовані основні цехи. Відповідну атаку приховати окупантам вже неможливо.

Про це розповів Суспільному керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук.

"Основною задачею Севморзавода з 2015 десь року стала ремонт і обслуговування військових кораблів Чорноморського флоту і взагалі російського флоту, який перебуває в Чорному морі. Саме він, а не 13-й завод, який там поруч", — сказав він.

За словами експерта, з того року завод став базовим підприємством для ремонту і відновлення російських військових кораблів. Він має три майданчики і два великих сухих доків.

"Один сухий док в Корабельній бухті, це там де якраз бабахнуло, це південний майданчик. Другий сухий док - ще більший, він чекає свого часу, на північній стороні", — пояснив Лакійчук.

Він уточнив, що на південному майданчику, який розташований майже в центрі Севастополя, знаходяться основні цехи заводу. Тому приховати удари по ньому вже буде неможливо, як це було з потопленням ракетного крейсера "Москва". Їх бачать та документують самі севастопольці.

"Росіяни потужно прив'язані до Севастополя, от ми і вибиваємо їх там, виганяємо в Новоросійськ. Але вони знову повертаються в Севастополь. Чому? Бо в Новоросійську маленький пункт базування, в цивільному порту. Там маленький геопорт, який обслуговує саме військова морська база російського флоту", — розповів керівник безпекових програм "Стратегії XXI".

Як пояснив експерт, російські кораблі переважно ховаються в Новоросійську, але ремонтувати та поповнювати запаси доводиться йти у Севастополь.

"Ураження дуже хороші. Ну, по-перше, дві одинички — мінус, у тому числі і підводний човен, а підводні човни — це носії "Калібрів", причому паскудні і підлі... Ми зруйнували вщент один із найважливіших сухих доків їхніх", — зазначив він.

За непідтвердженою інформацією, у результаті української атаки на Севморзавод, пошкоджено великий десантний корабель Балтійського флоту "Минск".

"Що стосується ВДК "Минск" — це великий десантний корабель Балтійського флоту, брат-близнюк, який отримав дірку в боці "Оленєгорского горняка", який з Північного флоту, які приперлись в наше Чорне море напередодні війни, аби взяти участь у морському десанті на Одесу. Нічого в них не вийшло — десантники всіх перестріляли", — зауважив Лакійчук.

Що відомо про судноремонтний завод Севморзавод

  • За інформацією з відкритих джерел, ФГУП "Севастопольський морський завод імені Серго Орджонікідзе" — це судноремонтне підприємство на Корабельній стороні міста на двох виробничих майданчиках, загальною площею 53 гектари. Завод є основним майданчиком для будівництва та ремонту суден Чорноморського флоту.
  • Для обслуговування підводних човнів і виконання всіх видів їхнього ремонту, включно з аварійним, на Севморзаводі організовано спеціальне проєктне технічне бюро Чорноморського флоту.
  • Як повідомляло севастопольське проросійське видання ForPost, 2015 року окупаційна влада завод націоналізувала на користь Севастополя. Але вже у 2019-му - перейшов у федеральну власність з підпорядкуванням Міністерству промисловості і торгівлі РФ.
  • 2016 року США наклали санкції на завод через зв'язки з російськими військовими і спецслужбами, а 2021 року - потрапив під санкції України.
  • У вересні 2022 року, на тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну, Севморзавод потрапив до розширеного списку санкцій США.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок