Українські дизайни — у довгому списку Dezeen Awards 2023

Українські дизайни — у довгому списку Dezeen Awards 2023

Українські дизайни — у довгому списку Dezeen Awards 2023
Dezeen Awards

До довгого списку найкращих проєктів 2023 року увійшли два проєкти українських мистецьких студій — приватний будинок на Київщині та готель на Івано-Франівщині.

  • Yod Group відзначили у категорії Hotel and Short Stay Interior за дизайн для готелю в Поляниці Івано-Франківської області;
  • Makhno Studio — в номінації Home Interior. Це дизайн приватного будинку у Козині. Інтер'єр був завершений за два місяці до початку повномасштабного російського вторгнення.

Студія Makhno Studio базується в Києві. Колектив спроєктував повністю бежевий будинок у Козині Київської області із м’якими текстурами та керамічними стінами. Проєкт має назву Mureli House. Українською "мурелі" означають "абрикоси", ідеться в описі проєкту. Розробку інтер'єру завершили за два місяці до початку широкомасштабного російського вторгнення.

Дизайн від студії Makhno Studio на Dezeen Awards 2023
Дизайн від студії Makhno Studio на Dezeen Awards 2023. Makhno Studio/Instagram

Yod Group розробила готель Hay Boutique Hotel у Поляниці. "Концепція народилася із захоплення розкішною карпатською природою", – розповіли дизайнери. У літню спеку сонце випікає траву у цій місцевості, перетворюючи її на сіно. Сіно стало центральною темою дизайну. У готелі Hay Boutique 40 номерів; інтер'єри там інтерпретують традиційні українські ремесла: деревообробку, ткацтво та ковальство.

Дизайн від студії Yod Group на Dezeen Awards 2023
Дизайн від студії Yod Group на Dezeen Awards 2023. Yod Group/Instagram

Що таке Dezeen Awards

Dezeen Awards — це щорічна премія, яка відзначає найкращі у світі архітектурні, інтер’єрні, дизайнерські проєкти та проєкти сталого розвитку, а також архітектурні студії та окремих архітекторів і дизайнерів. Премія існує вже 6 років.

Архітектори на Dezeen Awards змагаються у 39 номінаціях: 15 — з архітектури, 9 — з інтер’єру, 9 — з дизайну та 6 — з екологічності. Серед переможців окремих номінацій обирають загального призера. Цьогоріч ввели нову категорію — "Дизайнер року". Роботи оцінюватимуть за трьома критеріями: краса, інноваційність та оригінальність рішення, функціональність та безпечність для довкілля.

Претендентів на премію Dezeen Awards 2023 оцінюватиме міжнародна комісія з 90 провідних діячів світу архітектури та дизайну.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок