Найбільший у світі район, надрукований на 3D-принтері: який він має вигляд

Найбільший у світі район, надрукований на 3D-принтері: який він має вигляд

Найбільший у світі район, надрукований на 3D-принтері: який він має вигляд
Lennar

У Техасі будують найбільший у світі комплекс будинків, надрукованих на 3D-принтері. Перший уже готовий, його урочисто відкриють 29 липня. Про це повідомляє CNN.

Комплекс має назву Wolf Ranch. Він розташований у Джорджтауні, приблизно за 48 км на північ від Остіна — столиці штату Техас. Комплекс налічуватиме 100 приватних будинків. Очікується, що перші мешканці заселяться у вересні 2023 року. А в суботу, 29 липня, потенційні покупці оглянуть готову модель першого будинку.

Над проєктом працюють техаська будівельна фірма ICON, будівельна компанія Lennar і данська архітектурна організація Bjarke Ingels Group (BIG). Фірма ICON вже використовувала 3D-друк для зведення соціального житла в Мексиці та Техасі.

Макет будинку в районі Wolf Ranch, Техас, США
Макет будинку в районі Wolf Ranch, Техас, США. Lennar

Макет будинку в районі Wolf Ranch, Техас, США
Макет будинку в районі Wolf Ranch, Техас, США. Lennar

Нова будівля має яскраво освітлені інтер’єри та вигнуті сірі стіни з бетонної суміші під назвою Lavacrete, яку наносять роботизовані принтери. Після друку стін встановлюють двері, вікна та дахи — усі вони оснащені сонячними батареями. Будинки матимуть площу від 139 до 195 квадратних метрів, у них по три-чотири спальні. У комплексі передбачені дитячі майданчики, пляж із видом на річку Сан-Габріель, парк, місце для пікніків.

Пляж у районі Wolf Ranch, Техас, США
Пляж у районі Wolf Ranch, Техас, США. Lennar

ICON каже, що понад третина стін для всіх ста будинків уже надруковані. Нерухомість продають за ціною від 475 тисяч до 599 тисяч доларів.

На сайті можна здійснити віртуальну екскурсію проєктом району. До продажу вже доступні п'ять будинків, які добудовуються.

ICON оголосив про проєкт у 2021 році, його співзасновник і генеральний директор Джейсон Баллард назвав це "переломним моментом в історії розвитку спільноти". Компанія запевняє, що така технологія будівництва значно швидша та дешевша за звичайні — частково тому, що вимагає менше ручної праці. Анонсувалося, що працюватимуть п’ять роботизованих принтерів фірми Vulcan завширшки 14 м.

США має дефіцит приблизно 5 млн нових будинків, тож гендиректор Баллард сказав, що існує "значна потреба швидко збільшити пропозицію без шкоди для якості, краси чи стійкості будинків, і саме в цьому перевага нашої технології". А ще ці будинки будуть менш енергозалежними та більш екологічними, як кажуть розробники.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок