Костін обговорив із комісаром ЄС роботу Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії

Костін обговорив із комісаром ЄС роботу Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії

Генеральний прокурор Андрій Костін
Генеральний прокурор Андрій Костін. Фото: УНІАН

Генпрокурор Андрій Костін обговорив із комісаром ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерсом роботу Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії (ICPA) та наголосив на важливості залучення до його роботи всесвітньо відомих науковців і практиків.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Зокрема Костін Андрій Костін подякував Рейндерсу за підтримку роботи Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії (ICPA), відкритого нещодавно у Гаазі на базі Євроюсту.

"Сподіваюся на подальше сприяння у зміцненні потенціалу Центру. Залучення всесвітньо відомих науковців та практиків, які б консультували прокурорів з питань міжнародного права, побудови справ та роботи над модельним провадженням, було б надзвичайно цінним для команди ICPA", — Андрій Костін.

ICPA є унікальним судовим центром, інтегрованим у Євроюст для сприяння національним розслідуванням злочину агресії, пов’язаного з війною в Україні. Окрім України, у початковій фазі роботи ICPA беруть участь п’ять учасників Спільної слідчої групи (JIT): Литва, Латвія, Естонія, Польща та Румунія.

Після підписання Меморандуму про взаєморозуміння з учасниками JIT, Сполучені Штати призначили спеціального прокурора з питань злочину агресії, який сприятиме діяльності ICPA.

14 квітня у Вільнюсі (Литва) члени спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT) підписали угоду про розслідування не лише воєнних злочинів, але й злочину геноциду.

Хто входить до складу ІСРА

Як повідомляє Deutsche Welle, до Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії (ICPA) входять представники України Європейського Союзу, Сполучених Штатів та Міжнародного кримінального суду (ICC). За даними Євроюсту, йдеться про генерального прокурора України Андрія Костіна, прокурора МКС Каріма Хана, помічника генерального прокурора США Кеннета Політе та комісара юстиції ЄС Дідьє Рейндерса.

Очікується, що Центр проведе розслідування та збере докази, що розглядатимуться як проміжний крок перед створенням спеціального трибуналу щодо РФ. У ЄС заявили, що кінцевою метою роботи притягти до відповідальності винних у вторгненні в Україну.

Заклики до створення спеціального трибуналу щодо війни в Україні посилились через те, що Міжнародний кримінальний суд, також розташований у Гаазі, не має повноважень розслідувати такі злочини. МКС розслідує більш конкретні воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні.

На початок