Перейти до основного змісту
WSJ: Українські пілоти можуть почати використовувати F-16 у бою вже взимку

WSJ: Українські пілоти можуть почати використовувати F-16 у бою вже взимку

WSJ: Українські пілоти можуть почати використовувати F-16 у бою вже взимку
. Винищувачі F-16 американського виробництва пролітають у небі над столицею Польщі, беручи участь у масштабному військовому параді на честь Дня польської армії, 15 серпня 2023 року, AP Photo/Czarek Sokolowski

Українські пілоти можуть бути готові до виконання бойових завдань на багатоцільових винищувачах F-16 вже у лютому 2024 року.

Про це повідомляє Wall Street Journal із посиланням на офіційних осіб з України та низки держав Заходу, зокрема Сполучених Штатів.

За оцінками газети, США можуть підготувати льотчиків, що володіють англійською мовою, за п'ять місяців. Спрямована на навчання група налічує менш як 10 людей, що достатньо володіють англійською.

Такі пілоти вирушать безпосередньо на льотну підготовку на авіабазу Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона, де базується 162 авіакрило, сказав представник Пентагону в коментарі WSJ.

Одночасно десятки українських пілотів розпочнуть курс навчання англійської мови на базі ВПС Лекленд у Сан-Антоніо.

Колишній командувач сил США в Європі Бен Годжес вважає, що посадовця "надмірно стурбовані" рівнем володіння англійською мовою.

"Їм потрібно керувати літаком, для цього не обов'язково вміти читати Шекспіра", — зазначив американський генерал.

Водночас мовна підготовка пілотів вважається лише однією з перешкод, яка заважає початку бойового використання F-16 в Україні. Як додають журналісти, F-16 вимагають приблизно 16 годин обслуговування на землі на кожну годину в повітрі, і навчання обслуговчого персоналу може виявитися ще складнішим завданням, ніж підготовка пілотів.

Що відомо про передачу Україні F-16

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте 19 травня оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по території РФ.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу в сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж винищувачів F-16 приватній компанії Draken International.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу в підготовці українських військових пілотів.

Після саміту G7 стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Американський президент Джо Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Київ пообіцяв не застосовувати літаки для ударів по російській території.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

Наступного дня генсек НАТО Єнс Столтенберг вказав, що західні союзники визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

20 серпня прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила, що країна планує відправити Україні 19 літаків F-16, перші шість — ближче до Нового року.

Зеленський повідомив, що Нідерланди нададуть 42 літаки. Літаки відправлять після того, як будуть виконані умови, серед яких забезпечення необхідної інфраструктури та завершення навчання пілотів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок