На Київщині замінили 4 тисячі вікон у пошкоджених будинках

На Київщині замінили 4 тисячі вікон у пошкоджених будинках

На Київщині замінили 4 тисячі вікон у пошкоджених будинках
Фото: КОВА

На Київщині за сприяння міжнародних партнерів вже замінили майже чотири тисячі вікон, які були пошкоджені під час бойових дій.

Про це повідомив голова КОВА Руслан Кравченко.

Наприкінці травня організація Global Empowerment Mission пообіцяла встановити вікна на Київщині на $1 млн. Кравченко зазначив, що після деокупації чимало вікон замінили за рахунок субвенції держбюджету, коштом мешканців та міжнародних організацій. Проте через масштаби руйнувань потреба залишається й досі.

"Вікна замінюють у населених пунктах, які найбільше постраждали від російських окупантів. Зокрема Гостомелі, Бородянці, Бучі, в Ірпені. GEM також оперативно долучається до заміни вікон на об’єктах, пошкоджених під час останніх атак РФ", – розповів голова КОВА.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

На початок