Китайські блогери приїхали в Маріуполь. МЗС вимагає від Китаю пояснень

Китайські блогери приїхали в Маріуполь. МЗС вимагає від Китаю пояснень

Китайські блогери приїхали в Маріуполь, в Драмтеатрі виконали "Катюшу"
Китайська співачка в драмтеатрі в Маріуполі. Фото: скрін відео МЗС

В окупований росіянами Маріуполь прибули китайські блогери. Зокрема, китайська співачка Ван-Фан виконала пісню "Катюша" на руїнах драмтеатру в Маріуполі, в якому російська армія вбила понад 600 людей.

Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Коментуючи виконання "Катюші" на руїнах, Ніколенко відзначив, що це приклад повної моральної деградації.

"Ба більше, за наявною інформацією, до тимчасово окупованого міста прибула група китайських блогерів. Їхній приїзд є незаконним. Він грубо порушує законодавство України, яке регулює перетин державного кордону іноземцями", — додав Ніколенко.

Україна поважає територіальну цілісність Китаю і очікує від китайської сторони пояснень мети перебування китайських громадян в Маріуполі, а також шляху їхнього потрапляння до тимчасово окупованого українського міста, зазначив речник МЗС.

"МЗС України ініціює заборону в‘їзду до України для всіх китайських "гастролерів", — додав він.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Влада КНР обережно коментує війну: з одного боку не підтримала РФ, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення в Україну, а з іншого — не стала виступати проти вторгнення.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни. Всього до китайського документа увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою поінформував, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У квітні представниця Держдепу Андреа Калан в коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак того, що Китай надсилає зброю Росії.

На початок