Солодкий перець, картопля та цибуля. На Дніпропетровщині аграрії збирають врожай овочів

Солодкий перець, картопля та цибуля. На Дніпропетровщині аграрії збирають врожай овочів

Ексклюзивно
Люди збирають врожай овочів
Фото: Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині цьогоріч аграрії засадили овочами понад 110 тисяч гектарів землі. Це на 10% більше угідь, ніж торік, повідомляють у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

Фермер Віталій Гуртовий вже 32 роки займається овочівництвом. Він розповів Суспільному: цьогоріч збирає врожай солодкого перцю, помідорів, баклажанів та різних сортів капусти. До нього на екоферму приїжджають жителі з різних областей України.

Раїса Онипченко разом з подругою Валентиною Козинець приїхали зібрати врожай на екофермі у Новомосковському районі. Жінка розповідає, вже п’ять років відвідує це місце.

"Помідор для томату збирала до цього, а також для консервації. А зараз перець для аджики збираю. І може додатково ще якісь заготовки зроблю", – говорить Раїса.

На Дніпропетровщині аграрії збирають врожай овочів
Раїса Онипченко приїжджає збирати врожай на екоферму протягом п'яти років. Фото: Суспільне Дніпро

"Збираю ось зараз перчик, солодкий, м’ясистий, гарний. Будемо консервувати. Я запечений люблю", – каже Валентина Козинець.

На Дніпропетровщині аграрії збирають врожай овочів
Разом з Раїсою Онипченко на ферму приїжджає і її подруга Валентина Козинець. Фото: Суспільне Дніпро

Володимир приїхав до екоферми аби зібрати помідори. Чоловік розповідає, подобається якість овочів, тому і назбирав з запасом.

"У нас не дуже вродили помідори, а тут люди дуже багато вклали своєї праці у це, отримали добрий урожай, і завдяки їм ми тепер можемо поповнити свої домашні запаси", – говорить він.

На Дніпропетровщині аграрії збирають врожай овочів
Врожай, зібраний на екофермі. Фото: Суспільне Дніпро

Віталій Гуртовий — власник екоферми. Розповідає, займається овочівництвом більше, ніж тридцять років. Вирощує солодкий перець, помідори, баклажани та різновиди капусти. Продукція повністю екологічна, оскільки для догляду майже ніколи не використовують хімікати, каже фермер.

"Використовуємо інтенсивні технології, це використання плівки, використання краплинного зрощення, система захисту у нас практично без пестицидів", – говорить він.

На Дніпропетровщині аграрії збирають врожай овочів
Фермер Віталій Гуртовий. Фото: Суспільне Дніпро

Цьогоріч, розповідає Віталій Гуртовий, врожай постраждав під час негоди. Через це, каже чоловік, майже повністю знищений баштан.

"Це поле чотири гектари. Тут на 80% знищені кавуни. Град був такої сили, що кавуни величиною 10 кг пробивало наскрізь. Навіть перші два дні ми дали об’яву, що кавуни по 10 грн не один кг, а один кавун", – розповів Віталій Гуртовий.

На Дніпропетровщині аграрії збирають врожай овочів
Віталій Гуртовий вирощує солодкий перець, помідори, баклажани та різновиди капусти. Фото: Суспільне Дніпро

Віталій Гуртовий каже, з початку повномасштабної війни аграрії почали частіше обирати овочівництво замість вирощування зернових культур.

"На наступний рік ринок буде розбалансований взагалі, тому що зернові дівати нікуди, а овочі — перенасичено. Ціни обвалили на ринку навіть на борщовий набір, з поля картоплю продають чотири гривні за кілограм, цибулю 5,50 за кіло", – сказав фермер.

На Дніпропетровщині аграрії збирають врожай овочів
Врожай з ферми Віталія Гуртового. Фото: Суспільне Дніпро

За інформацією пресслужби Дніпропетровської ОВА, на початок вересня на Дніпропетровщині вже зібрали майже 450 тисяч тонн картоплі, понад 50 тисяч тонн столового буряку та більш ніж 77 тисяч тонн цибулі. Вже завершили збір пшениці, ячменю, гороху та ріпаку. Наразі тривають жнива більш пізніх культур.

Авторка – Алла Бережна.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок