На місці колишнього Каховського водосховища на Дніпропетровщині формується нова екосистема — еколог

На місці колишнього Каховського водосховища на Дніпропетровщині формується нова екосистема — еколог

Каховське водосховище
Фото: Олександр Шалдибін\Суспільне Дніпро

Територія колишнього Каховського водосховища, яка залишилася без води через підрив гідроелектростанції 6 червня, нині інтенсивно заростає деревами і травою. Про це в коментарі Суспільному розповів еколог Вадим Манюк.

"Ми боїмося "чужинців", які можуть заповнити всю цю місцевість, але поки що бачимо не тільки "чужинців", а й "аборигенів": тополя, верба. Уже зараз це така доволі стійка екологічна система, вже сформована. Звісно, надалі все буде мінятися, але вже на цьому етапі це – зелене море", — говорить фахівець.

За словами Вадима Манюка, історична назва місцевості — Великий Луг. Колись це були велетенські річкові плавні площею в 170 тисяч гектарів. Ця територія була затоплена у 50-х роках минулого століття.

"Вздовж берега скрізь була вода. Це були протоки, які йшли понад берегом з обох боків, а всередині була величезна суша, де можна було пасти коней, косити сіно, худобу пасти і ловити рибу...", — розповідає еколог.

Після підриву російськими військами Каховської ГЕС вода зійшла, і дно водосховища оголилося. Тож зараз можна побачити територію майже тією, якою вона була до затоплення. Це плавні, луки, лимани, острови.

На краю коси, яка розділяє Лапинку і Чортомлик, каже Вадим Манюк, можна побачити скупчення птахів: білі чаплі, і мартини, кулики, баклани. Таке біорізноманіття, зазначає він, формує зараз нову екосистему. Та для її подальшого збереження необхідна подача води з інших водосховищ.

За словами науковця, нині колишня акваторія Каховського водосховища – не пустеля, а насичена життям місцевість. Подальше її використання може бути різним: наприклад, можна створити національний природний парк чи заповідник.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок