Радянський пам'ятник на вулиці Ткачука у Чернівцях не зноситимуть: що з ним буде

Радянський пам'ятник на вулиці Ткачука у Чернівцях не зноситимуть: що з ним буде

Радянський пам'ятник на вулиці Ткачука у Чернівцях не зноситимуть: що з ним буде
Пам'ятник "воїнам-односельцям" на вулиці Ткачука. Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

У Чернівцях не зноситимуть радянський пам'ятник "воїнам-односельцям, які загинули у Великій Вітчизняній війні" на вулиці Петра Ткачука. Таке рішення ухвалили за результатами громадських слухань, в яких брали участь жителі сусідніх вулиць.

Про це Суспільному повідомили у пресслужбі міської ради.

Що буде з пам'ятником

За інформацією пресслужби, в управлінні охорони культурної спадщини врахували побажання жителів сусідніх вулиць, тому пам'ятник перейменують. На ньому замінять написи російською мовою. Також змінять дати – замість 1941 року буде 1939 рік.

Наразі в управлінні готують облікову документацію для проведення цих робіт.

Що каже міський голова

Натомість на пресконференції 6 вересня міський голова Роман Клічук сказав, що візьме "питання пам'ятника на вулиці Ткачука під свій контроль". На його думку, пам'ятник потрібно демонтувати.

"Вважаю всього, що пов’язано з радянською та російською історією, у Чернівцях не має бути. Якщо такі пам'ятники є на якість там вулиці, все одно цей пам’ятник у Чернівцях. Потрібно питати усіх громадян, а не тільки тих, які там живуть. Якби ми так всіх питали, ми б ніколи не позбулися радянських пам’ятників. Це питання уточню, візьму під свій контроль, думаю воно піде на історичне звалище", – каже Клічук.

У Чернівцях не знесуть пам'ятник "воїнам-односельцям, які загинули у Великій Вітчизняній війні": що з ним буде
Дати на пам'ятнику. Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

30 серпня приблизно десять жителів мікрорайону "Стара Жучка" на обговореннях виступили проти знесення пам'ятника, бо на ньому викарбувані імена всіх загиблих у Другій Світовій війні жителів району. Вони запропонували змінити символіку та написи на пам'ятнику.

Як відбувалися громадські обговорення — у відео:

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок