Після відео в соцмережах у Рівному поприбирали в укритті, яким користуються діти

Після відео в соцмережах у Рівному поприбирали в укритті, яким користуються діти

Укриття Укртелекому у Рівному
Фото: Суспільне Рівне

Понад 300 учнів Рівненського ліцею "Центр Надії" під час повітряної тривоги спускаються до укриття в приміщенні Укртелекому, яке знаходиться поряд. У соцмережі 4 вересня опублікували відео із поцвілими ковдрами та постіллю, які лежать на лавках у сховищі. В.о. директора ліцею Віктор Юшкевич розповів Суспільному, що після розголосу у соцмережах укриття поприбирали.

У місцевому Telegram-каналі Рівне-1283 опублікували кадри з укриття, що знаходиться в приміщенні філії Укртелекому. На лавках – ковдри та постіль, вкриті пліснявою.

Під час повітряних тривог до укриття Укртелекому спускаються понад 300 з 451 учня "Центру Надії", інші — йдуть у шкільне укриття, розповів в. о. директора навчального закладу Віктор Юшкевич:

"Укриттям Укртелекому ми користуємось вже другий рік. Минулого року користувались повністю. Можу сказати, що торік умови були значно кращі. Принаймні не було того, що ми бачили цього разу. Ми провели санітарно-гігієнічні роботи з прибирання. Немає тих матраців, також плануємо докупити лавочки, щоб всі дітки могли сісти".

Віктор Юшкевич
Фото: Суспільне Рівне

Прибране укриття у Рівному
Фото: Суспільне Рівне

5 вересня працівники Укртелекому спільно з працівниками ліцею завершили прибирання в укритті. Працівники філії на місці відмовилися коментувати Суспільному ситуацію зі сховищем.

Смітт
Фото: Суспільне Рівне

Укриття для ліцеїстів
Фото: Суспільне Рівне

Суспільне звернулось з інформаційним запитом у регіональну філію Укртелекому, аби там повідомили, чи мають угоду з навчальним закладом та чи перевіряла спецкомісія укриття на готовність до нового навчального року.

Укриття Укртелекому у рівному
Фото: Суспільне Рівне

Як розповів начальник міського управління освіти Богдан Турович, доступ учнів ліцею до укриття погодили з керівництвом Укртелекому у 2022 році. Також він зазначив, що гроші на його ремонт виділити не можуть, оскільки сховище не перебуває у комунальній власності.

Богдан Турович інцидент з поцвілими речами в укритті пояснює тим, що в укриття мають доступ і місцеві жителі:

"Три місяці літа укриття фактично не використовувалось. Це підвальне приміщення, тому десь є і волога. Там місцеві жителі поприносили ковдри в укриття, які піддалися дії вологи. Фактично на сьогодні працівниками "Центру Надії" та працівниками Укртелекому спільно проводиться прибирання".

Начальник міського управління освіти Богдан Турович
Фото: Суспільне Рівне

Очільник міської освіти додав, що умови в укритті Укртелекому планують поліпшити та після прибирання ним можна користуватися.

"В найближчий термін ми плануємо вирішити питання з вентиляцією, що дасть змогу перебувати дітям в укритті. Але ми плануємо до кінця цього року, тобто фактично до кінця грудня, збільшити площу укриттів в "Центрі Надії", — каже Богдан Турович.

Виконувач обов'язків директора ліцею Віктор Юшкевич зазначив, що укриттям в Укртелекомі планують користуватися, поки не розширять своє — у підвальному приміщенні закладу. Воно може вмістити майже пів тисячі людей.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок