ISW: українська піхота на Запоріжжі просунулася за "Зуби дракона" російської оборони

ISW: українська піхота на Запоріжжі просунулася за "Зуби дракона" російської оборони

Українська піхота на Запоріжжі просунулася за "Зуби дракона"
"Зуби дракона". Фото: ГУР

Українська легка піхота просунулася на позиції за протитанковими ровами і протитанковими перешкодами "Зуби дракона" російської  оборони у західній частині Запорізької області.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

В ISW не готові оцінити, чи прорвали українські війська цей російський оборонний рубіж за відсутності української важкої техніки в цих районах.

“Геолокаційні кадри, опубліковані 4 вересня, вказують на те, що українські сили просунулися на позиції в лісосмузі на схід від російських протитанкових ровів і загороджень "зуби дракона", які є частиною тришарової оборони на захід від Вербового (18 км на південний схід від Оріхова)”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як відзначили аналітики, геолокаційні кадри, опубліковані 4 вересня, вказують на те, що українська легка піхота також просунулася далі вглиб серії підготовлених російських оборонних позицій уздовж дороги, що веде на північний захід до Вербового.

“Інші геолокаційні кадри, опубліковані 4 вересня, вказують на те, що українські сили просунулися до російських оборонних позицій між Роботиним (10 км на південь від Оріхова) і Новопрокопівкою (13 км на південь від Оріхова)”, — зазначається у звіті  ISW.

Аналітики також відзначили, що українські сили розширюють пролом, який вони вже зробили в одному з російських оборонних рубежів, і маневрують більшою кількістю техніки і особового складу в тактичні тилові райони цього рубежу.

Крім того, в аналітичному звіті відзначається, що “українські сили, схоже, досягають успіхів у безпосередній близькості до ще не прорваного російського оборонного шару, який проходить на північний захід від Вербового на північ від Солодка Балка (20 км на південь від Оріхова), проводячи піхотні атаки і обстрілюючи важкою артилерією російські позиції далі і південніше цього шару”.

Розгортання української важкої техніки і більш значних сил у цих районах, ніж спостерігали до цього часу в ISW, може свідчити як про прорив цього російського оборонного шару, так і про зусилля, спрямовані на те, щоб цей прорив був більш масштабним, наголосили аналітики.

Напередодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що Сили оборони України продовжують вести наступальну операцію на Мелітопольському напрямку. Українські військові мали успіх у напрямку Новоданилівка-Новопрокопівка Запорізької області. Закріплюються на досягнутих рубежах..

На початок