"Все готове, не вистачає головного — дітей". Яким було 1 вересня у сумській школі №23

"Все готове, не вистачає головного — дітей". Яким було 1 вересня у сумській школі №23

Школа Суми
. Фото: Суспільне Суми

Аудиторії в сумській 23-й школі нині пустують. Навчання у цьому закладі повністю дистанційне, укриття в школі поки не закінчили облаштовувати. Загалом тут навчаються майже 1850 учнів.

Для першокласників 23-ї школи перший дзвоник теж провели онлайн. Занять як таких не було, учні спілкувалися зі вчителем, знайомилися один з одним, розповідає вчителька Юлія Бідненко. Зі своїм 1-В класом жінка познайомилася до початку онлайн занять. Вчителька ділиться враженнями: "Ми зустрічалися, коли підручники забирали – діти мріяли про те, що хочуть до школи. Вони приходили, сідали за парти, вони не хотіли звідси йти", — розповіла жінка.

Яким було 1 вересня у сумській школі №23
Фото: Суспільне Суми

Всього у 23-ю школу цьогоріч прийшли 142 першокласники. Їх розподілили у п’ять класів. "У мене цього року 26 учнів. Такий середній колектив. Я знайомилася з ними, ми з ними пообіймалися. Ви знаєте, у моєму класі аж 19 козаків! І ми все це пройдемо разом, бо ми ж українці. Ми ж сильні духом, це перш за все", — розповіла вчителька 1 класу Інна Бойко.

Яким було 1 вересня у сумській школі №23
Фото: Суспільне Суми

Олеся Калюжна – мама трьох школярів. Двоє з них навчаються в сьомому класі. 1 вересня після онлайн занять діти прийшли до навчального закладу, кажуть, що скучили за шкільним життям.

“Діти не хотіли йти звідси”. Яким було 1 вересня у сумській школі №23
Фото: Суспільне Суми

"Друзів побачити, однокласників. Вдома сидіти мені нецікаво", — говорить учень 7-го класу Максим Калюжний. "Звісно, з трьома дітьми дистанційне навчання дуже важке. Тому що це три планшети в одній квартирі — це, звісно, дуже важко. Їм дуже хочеться школи, їм хочеться, щоби дзвенів цей дзвоник на перерву, на урок. У мене дитина навіть каже: “Та хай ставляють двійки, лиш би в школу йти!", — говорить Олеся Калюжна. "Безпека перш за все для дітей. Це, звісно, найголовніше — це кожний розуміє керівник. Але мені, як мамі, хочеться, щоб діти навчалися в школі, тому що вони трохи розслабляються, за них вчиться Гугл. Хочеться, щоб вони вийшли от саме в школу", — додає жінка.

“Діти не хотіли йти звідси”. Яким було 1 вересня у сумській школі №23
Олеся Калюжна. Фото: Суспільне Суми

Про облаштування укриття директорка школи Наталія Педяш говорить: "Розраховане на 350 здобувачів освіти і, я сподіваюсь, це нам дасть право виходити по паралелях у змішаний формат. Тому чекаємо якомога швидшого результату будівельників".

"Все готове, не вистачає головного — дітей". Яким було 1 вересня у сумській школі №23
Наталія Педяш. Фото: Суспільне Суми

За словами директорки, на укриття під одним з корпусів школи з міського бюджету виділили 5 млн 300 тис. грн. Наразі будівельники виконують зовнішні та внутрішні роботи. Директорка сподівається: бомбосховище буде готове вже за два місяці. Про інше ж пані Наталія каже так: "Все готове, не вистачає головного — дітей".

Що відомо про організацію навчання на Сумщині

  • У 17 громадах Сумщини, які перебувають у зоні активних та можливих бойових дій, навчання буде виключно онлайн.
  • На дистанційному навчанні також будуть школи, у яких немає укриття. Для дітей закордоном, або для тих, хто не може відвідувати заняття очно, діятиме асинхронне навчання, повідомила директорка департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова. В усіх інших навчальних закладах області розглядають очну форму або змішану форму навчання.
  • У 5-кілометровій прикордонній зоні на Сумщині налічується 17 закладів загальної середньої освіти. Там навчаються понад дві тисячі дітей.
  • На сайті ОВА у серпні повідомляли, що на Сумщині 84% освітніх закладів мають укриття, їх облаштування триває.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок