Евакуація з прикордоння Сумщини стосуватиметься 20 тисяч людей

Евакуація з прикордоння Сумщини стосуватиметься 20 тисяч людей

Село Кіндратівка на кордоні з Росією
Зруйнована російськими обстрілами амбулаторія у селі Кіндратівка на Сумщині. 5 травня 2023 р. Фото: Суспільне Суми

Евакуація з 5-кілометрової зони вздовж кордону з Росією на Сумщині стосуватиметься 20 тисяч людей. Це мешканці 15 громад у чотирьох районах. Про це розповів голова Сумської ОВА Володимир Артюх під час брифінгу 10 липня.

Про рішення розпочати підготовку до евакуації населення з прикордоння Сумщини через щоденні обстріли з території Росії оголосили вдень 10 липня. Евакуація буде добровільною, додав Артюх.

"Ми брали динаміку кількості обстрілів і їх наслідки. За 2 місяці 1349 обстрілів було. В порівнянні з попереднім місяцем це вдвічі більше", - розповів він.

Організацією евакуації займатимуться районні військові адміністрації в координації з головами громад. Рішення щодо того, куди евакуювати людей, буде прийматися залежно від того, скільки людей з якої з громад захочуть виїхати.

Евакуацію розпочнуть, коли буде все готове до безпечного переміщення людей. "Вона буде здійснюватися не в один день, і всі райони поїдуть. Це буде графік, він буде відпрацьований, і ці люди, які підлягатимуть евакуації, вони знатимуть, в який день вони матимуть змогу їхати", - сказав голова ОВА.

За його словами, наразі проводиться підготовча робота до евакуації населення, з залученням військових та місцевих органів влади.

Протяжність кордону з Російською Федерацією на Сумщині складає 563,8 км.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок