У Тернополі відбулася прем'єра фільму "Довбуш"

У Тернополі відбулася прем'єра фільму "Довбуш"

Фільм Олеся Саніна "Довбуш"
Прем'єра фільму "Довбуш" в Тернополі . Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернополі відбулася прем'єра пригодницько-історичної кінострічки "Довбуш", режисера Олеся Саніна. Він розповів Суспільному, що фільм зняли ще до повномасштабної війни, витратили приблизно 120 мільйонів гривень і залучили майже 3 000 людей до зйомок.

За словами Олеся Саніна, фільм називають одним із найдорожчих та наймасштабніших в історії України. Події стрічки "Довбуш" відбуваються у Карпатських горах на початку ХVIII століття. Це історія про опришків та їхнього ватажка Олексу Довбуша. Режисер фільму каже, стрічка художня, а не біографічна. Це радше його баченням карпатської легенди.

Презентаці фільму "Довбуш"
Зустріч з актором Олексієм Гнатковським. Фото: Суспільне Тернопіль

"Я працював над цією картиною 10 років. З групою я працював, ще два до запуску фільму, але це все така специфічна історія. Головний факт для розуміння, що фільм закінчили повністю до повномасштабного вторгнення, 12 травня минулого року мала бути прем’єра. Вона не сталась, тому що з одної причини ми не встигали закінчити картину , ну і в кінотеатрах не було людей", – розповів Олесь Санін.

Прем'єра фільму "Довбуш"
Олесь Санін, Максим Асадчий, Олексій Гнатковський. Фото: Суспільне Тернопіль

Фільм "Довбуш" почали знімати ще у 2018 році, однак прем’єра через коронавірус і повномасштабну війну відбулася в серпні 2023.

Перегляд кінострічки "Довбуш" у Тернополі
Перегляд кінострічки. Фото: Суспільне Тернопіль

Олексій Гнатковський – актор Франківського театру, який виконав роль брата Олекси Довбуша Івана.

"Це історія не про грабіжників, не про злодіїв, а історія про лицарів. Які в той час діяли за законами того часу. Тут в фільмі показано, що в одній ватазі за правду і за свободу разом воюють українці, поляки, мадяри, волохи, євреї, всі".

Фільм "Довбуш"
Один з кадрів фільму. Фото: Суспільне Тернопіль

Прем’єру фільму відвідали поранені військові, які зараз лікуються в Тернополі. Серед них ­– Сергій Кошкалда.

"Без підтримки їх ніхто знімати не буде. Фільми українські є дуже гарні" .

Читайте також

На початок