За пів року Хмельницький обласний центр зайнятості працевлаштував кожного третього переселенця

За пів року Хмельницький обласний центр зайнятості працевлаштував кожного третього переселенця

За пів року Хмельницький обласний центр зайнятості працевлаштував кожного третього переселенця
Фото: Суспільне Хмельницький

За шість місяців поточного року в обласному центрі зайнятості 1149 ВПО мали статус безробітного. З них 848 людини отримали право на допомогу по безробіттю. Кожен третій безробітній працевлаштований. Про це розповів директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

За його словами, 228 людей працевлаштувалися в оптову і роздрібну торгівлю, у переробну промисловість — 19%, у сферу організації харчування, охорони здоров’я, освіти, сільське господарство. На робітничі місця працевлаштувалися 45% безробітних з числа ВПО, 40% — на посади службовців, 15% — на робочі місця за найпростішими професіями.

"34 безробітних ВПО пройшли профпідготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості за професіями: швачка, продавець непродовольчих товарів, сестра медична, налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним управлінням, телеоператор, адміністратор, режисер, електрогазозварник",— розповів Сергій Черешня.

На кінець червня 2023 року, за словами директора, статус безробітного мали 269 ВПО. З них 133 — отримували допомогу по безробіттю, середній розмір якої становив 1653 грн.

"Серед безробітних з числа ВПО 84% жінок, 53% мають вищу та базову вищу освіту, 33% — професійно-технічну, 14% — середню. За віком: 22% людей — до 35 років, 59% — від 35 до 55 років, 19% — понад 55 років", — розповів Сергій Черешня.

Окрім того, за словами директора, в рамках Програми "єРобота" отримали мікрогранти троє людей з числа внутрішньо переміщених.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок