Резніков призначив Арсена Жумаділова керівником Агенції ресурсного забезпечення ЗСУ

Резніков призначив Арсена Жумаділова керівником Агенції ресурсного забезпечення ЗСУ

Резніков
Керівник Агенції ресурсного забезпечення ЗСУ Арсен Жумаділов. Фото: Facebook / Arsen Zhumadilov

Міністр оборони Олексій Резніков призначив Арсена Жумаділова головою Агенції ресурсного забезпечення Збройних сил. Наказ він підписав 28 серпня.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

"Я знайшов людину, яка має досить солідний досвід. Це військовослужбовець ЗСУ, станом на сьогодні. Він запропонував план, як він це бачить, навіть деякі зміни до статуту, формування наглядової ради. Його звати Арсен Жумаділов. Він колись займався медичними закупівлями у МОЗ. Досвід у нього є, довіра до нього є, експертиза у нього є, тому я переконаний, що по цьому напрямку ми будемо рухатись досить ефективно", — сказав Резніков.

За його словами, уряд має погодити набуття статусу і суб‘єктності для Агентства

"За планом цього кандидата, це агентство має реально запрацювати, тобто набути спроможності восени цього року. Тобто ми з ним погодили, що він вийде із формуванням програми, набором людей, десь напевно у вересні чи жовтні перші закупівлі в інтересах ЗСУ буде проводити це Агентство, — сказав міністр.

Своєю чергою Жумаділов заявив, що планує перетворити Агенцію на ключового оператора тилового забезпечення армії та найбільшого публічного замовника країни.

Він зазначив, що перед Агенцією стоїть "кільканадцять викликів", серед яких внесення міністерством проєкту постанови на уряд, якою останній має визначити Агенцію відповідальним виконавцем бюджетної програми.

"З цього тижня стартуємо з регулярним форматом перевірки прогресу руху по запуску Агенції з усіма зацікавленими структурними підрозділами. Про такий формат я клопотав давно. Маємо увійти в ритм, інакше запуск розмажеться на довгу і незрозумілу історію, в яких крайніх знайти буде вкрай важко", — написав він у Facebook.

За словами Жумаділова, основний стратегічний виклик — переосмислення функції тилового постачання для потреб армії із "закупили — передали" на "закрили потреби військових". Ідеться не тільки про тендери без корупції, але й про чітке прогнозування і планування закупівель.

28 липня 2022 року Резніков повідомив, що в Україні створили дві агенції, які займатимуться оборонними закупівлями за стандартами НАТО:

  • "Агенція оборонних закупівель", яка займатиметься всім, що стосується озброєння
  • Інше неназване агентство за прозорими західними стандартами закуповуватиме амуніцію, паливо, харчування та інші "тилові" речі, займатиметься питаннями логістики.

На початок