"Вже є список "переможців". Перший заступник голови облради про фейкові "вибори" на окупованій території Херсонщини

"Вже є список "переможців". Перший заступник голови облради про фейкові "вибори" на окупованій території Херсонщини

Бігборд з рекламою "виборів" на окупованій Херсонщині
Тимчасово окупована Херсонщина. Бігборд з рекламою "псевдовиборів", серпень 2023 року Фото: Избирательная комиссия Херсонской области/Telegram

На тимчасово окупованій території Херсонської області окупаційна влада готується до так званих "виборів депутатів в Херсонську обласну думу". Втім, списки "переможців" вже є, їх оголосять за результатами "виборів", заявив в марафоні "Єдині новини" перший заступник голови обласної ради Юрій Соболевський.

"Зараз у них акцент навіть не на роботі дільничних комісій, тому що вони розуміють, що в більшості вони порожні будуть. Вони зараз активно займаються створенням так званих виїзних груп. Це будуть люди, які їздитимуть по населених пунктах, заходитимуть до хат, разом із російськими озброєними військовими або росгвардійцями, та фактично примушуватимуть людей брати участь у цьому шоу", — говорить Соболевський"

За його словами, окупаційній владі не потрібно, щоб більшість людей проголосували, головне — створити пропагандистську картинку. Соболевський каже, що для цього навіть завезуть людей з Криму.

"Наскільки ми знаємо, там будуть "гості" з Криму, які будуть давати інтерв'ю. Вони такі медійні групи шукають зараз серед колаборантів, які будуть розповідати, які вони щасливі, що нарешті прийшов "руський мир". Так живе і працює вся Росія протягом декількох десятиріч — вони ходять на вибори без виборів і вважають, що це нормально. Те саме вони намагаються зробити на наших територіях", — розповів Соболевський.

Також він повідомив, що дані про так званих "переможців виборів" є в Служби безпеки України. Більшість із них — фігуранти кримінальних проваджень, деяким уже оголошені підозри за інші дії, які вони вчинили раніше.

"Ближче до цього шоу ми зробимо певний анонс, щоб потролити окупаційну структуру, яку вони урядом називають, тож згодом побачите", — сказав Соболевський.

Раніше у Генштабі повідомили, що російські окупанти ширять інформацію про вигадані "домовленості" між Україною, західними партнерами та РФ, що захоплена ними територія Херсонської області залишиться під окупацією. Там припускають, що таким чином хочуть змусити людей взяли участь у псевдовиборах.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок