Перейти до основного змісту
Відбулось засідання комітету щодо закупівлі зимової форми для ЗСУ, яка під час доставки здорожчала втричі: деталі

Відбулось засідання комітету щодо закупівлі зимової форми для ЗСУ, яка під час доставки здорожчала втричі: деталі

Відбулось засідання комітету щодо закупівлі зимової форми для ЗСУ, яка під час доставки здорожчала втричі: деталі
Міністерство оборони України. Міноборони

У середу, 23 серпня, відбулося засідання антикорупційного комітету при Верховній Раді, під час якого обговорили закупівлю Міністерством оборони зимової форми для ЗСУ, що здорожчала втричі під час доставки.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного.

На зібрання запросили представників правоохоронних органів та МО, зокрема очільника відомства Олексія Резнікова. Втім міністр не прийшов, а замість нього виступав заступник Денис Шарапов.

У ході засідання глава слідчої комісії ВРУ щодо фактів корупції Міноборони розповів про ймовірну схему, згідно з якою, комплект одягу для ЗСУ завозили в Україну за вищою ціною, ніж та, що була до перетину кордону. За словами нардепа, це так званий поламаний інвойс.

Як зазначив парламентар, згідно з турецьким митним рахунком, ціна одягу втричі менша, ніж у документах Міністерства оборони. Саме на це звернули увагу молдовські митники, коли вантажівки з формою перетинали кордон, тоді майно арештували. Згодом комплекти зимового одягу все ж передали МО на зберігання.

Своєю чергою Шарапов заявив, що не може коментувати достовірність документа, який надав Железняк, оскільки у Міноборони такого інвойсу не було. Однак додав, що зараз на складі лежить 75 тисяч комплектів цієї форми, ще близько 120 тисяч комплектів у військових.

Засідання комітету не закрили, невдовзі визначать дату продовження.

Що цьому передувало

"Дзеркало тижня" з'ясувало, що ціна військового екіпірування, закупленого Міністеством оборони у 2022 році, зросла втричі під час доставки.

Журналісти вказали, що восени 2022 року МО уклало контракт із турецькою фірмою Vector avia hava araçlari на постачання зимового одягу. За даними джерел видання, ця фірма лише у жовтні-грудні ввезла до України з Туреччини 233 тисяч курток на 20 мільйонів доларів і 202 тисяч штанів на 13 мільйонів доларів.

Вартість була прийнятною як для зимового одягу. Куртки від турків йшли по 86 доларів. Але проблема в тому, підкреслюють представники ЗМІ, що з Туреччини насправді їхали не зимові, а літні куртки.

У розпорядженні "ДТ" опинився пакет супровідних документів на одну з партій товару від Vector avia. Там видно, як 4 900 курток загальною вартістю 142 тисячі доларів перетворюються на 4 900 курток за 421 тисячу доларів.

"Дорогою між турецькою й українською митницями куртки магічно перетворилися з "камуфляжних" на "зимові повітрозахисні" і на цьому перетворенні набрали державної ваги з 29 до 86 доларів за штуку", — поінформували журналісти.

У матеріалі додали, що маржа залишилася на турецькій фірмі Vector avia hava araçlari, яка належить українцю Роману Плетньову із Запоріжжя.

Топ дня
Вибір редакції
На початок