Британська розвідка проаналізувала ситуацію з мостами між півднем України та окупованим Кримом

Британська розвідка проаналізувала ситуацію з мостами між півднем України та окупованим Кримом

Чонгарський міст
Чонгарський міст. Фото: Telegram/ Владимир Сальдо

Станом на середину серпня російські війська продовжували використовувати понтонні мости на пунктах пропуску "Чонгар" та "Генічеськ" на кордоні між півднем України та окупованим Кримом. Це створює додаткові труднощі для російської логістичної мережі на півдні.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

Обидва постійні мости зазнали пошкоджень від українських високоточних ударів на початку серпня 2023 року, нагадують британські розвідники.

За даними розвідки, понтонні мости навряд чи зможуть повністю витримати потік важкої техніки, що перевозить боєприпаси та озброєння на фронт.

“Вузькі місця означають, що російські війська частково залежать від довгого обхідного шляху через Армянськ на півночі Криму. Це створює додаткові труднощі для російської логістичної мережі на півдні”, — йдеться у звіті британських розвідників.

29 липня Збройні сили України підірвали Чонгарський міст. OSINTРозвідка на основі відкритих джерел-дослідник Гіденорі Ватанаве розмістив супутникові знімки, що підтверджують його пошкодження. Чонгарський міст з’єднує окупований Крим із Запорізькою областю. Російські окупанти його використовували, щоб переправляти військову техніку, особовий склад і боєприпаси на фронт. Це не перша атака на Чонгар. 22 червня було пошкоджено два мости у районі Чонгару. Другий удар припав на "старий" міст через Сиваш.

На початок