Лукашенко заявив, що Путін пообіцяв допомогу "при першій необхідності"

Лукашенко заявив, що Путін пообіцяв допомогу "при першій необхідності"

Оновлено
Лукашенко заявив, що Путін пообіцяв допомогу "при першій необхідності"
. AP

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія при першому запиті надасть "всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки Білорусі в разі зовнішніх військових загроз". Про це Лукашенко говорив в Центрі стратегічного управління в Міністерстві оборони Білорусі.

"Коли мова йде про військову складову, у нас є договір з Російською Федерацією в рамках Союзної держави і ОДКБ. Якраз ці моменти підходять під цей договір. Тому сьогодні з президентом Росії у мене відбулася тривала, докладна розмова про ситуацію. Повинен сказати, мене навіть трохи здивувало - (Путін – ред.) абсолютно посвячений в те, що відбувається", - зазначив Лукашенко.

Він додав: "І ми з ним (Володимиром Путіним. - ред.) домовилися: при першому ж нашому запиті буде надано всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки Республіки Білорусь".

Зранку 15 серпня Лукашенко заявив, що у Білорусі ситуація розвивається за “методичками кольорових революцій” і що йому необхідно зв’язатися з російським президентом Володимиром Путіним, тому що це “загроза не лише для Білорусі”. Згодом він поговорив по телефону з Путіним.

У Лукашенка заявили, що "президенти обговорили ситуацію, яка складається всередині і навколо Білорусі".

Що відомо

  • 15 серпня у Мінську біля метро Пушкінська тисячі жителів вийшли на акцію пам’яті загиблого під час протестів Олександра Тарайковського.
  • У Мінську і ще понад десяти містах Білорусі тривають масові акції протесту у зв'язку з результатами виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.
  • У ніч на 13 серпня у кількох білоруських містах силовики затримали 700 осіб, тоді як за перші дні протестів — 6 тисяч.
  • Пізніше зі слідчих ізоляторів почали звільняти учасників акцій протесту.
  • 14 серпня працівники промислових підприємств Білорусі вдруге вийшли на акції солідарності з вимогою переглянути результати виборів президента країни та припинити насильство щодо громадян.
На початок