У Харкові планують прибирати сніг майже за 100 млн до кінця року і ремонтувати лави за мільйон: що відомо про тендери

У Харкові планують прибирати сніг майже за 100 млн до кінця року і ремонтувати лави за мільйон: що відомо про тендери

У Харкові планують прибирати сніг майже за 100 млн до кінця року і ремонтувати лави за мільйон: що відомо про тендери
Фото: Суспільне Харків

Після заяви міського голови Ігоря Терехова про скасування необов'язкових тендерів комунальне підприємство та департамент міськради опублікували у системі закупівель Prozorro замовлення на ремонт лав на Салтівці на понад мільйон гривень та прибирання вулиць від снігу у 2023 році за понад 100 млн гривень.

Що кажуть про ці тендери аналітик "Харківського антикорупційного центру" Євген Лісічкін та як коментують роботи замовники — читайте у матеріалі Суспільне Харків.

Оновлення лавок на Салтівці

"Харківзеленбуд" замовив фарбування лавок та поточний ремонт інших елементів благоустрою Кітлярчиного яру на Салтівці за 1 мільйон 93 тисячі 225 гривень. Договір уклали з підприємицею Мариною Колісник.

Технічну документацію та кошторис на сторінку тендеру не завантажили.

Цей самий тендер намагалися провести у кінці липня, проте скасували його через відсутність пропозицій.

Згідно з документацією, яку завантажили на сторінку першого тендеру, "Харківзеленбуд" замовив фарбування раніше пофарбованих брусів лав, ґрат, труб, очищення металевих конструкцій від корозії, облаштування покриттів з дрібнорозмірних фігурних елементів мощення тощо.

Прибирання вулиць за майже 100 млн та ремонт лав за 1 млн: що відомо про тендери, які замовляє Харківська міськрада
Фото: ДСНС Харківщини

Аналітик "Харківського антикорупційного центру" Євген Лісічкін вважає, що ці роботи не можна назвати повноцінною реконструкцією та сумнівається, що це необхідні роботи під час війни.

"Це дискусійне питання. Зараз немає зайвих 100 тисяч, не кажучи вже про мільйон гривень. Якщо там немає аварійної ситуації, то ці елементи можуть існувати у нормальному вигляді. Думаю, що нині такий час, що люди переживуть без підфарбовування якоїсь лавки чи ще чогось. Бо цей мільйон гривень — це умовно п'ять безпілотників Mavic. Також актуальним є питання ремонту укриттів, відновлення житлового фонду", — говорить Лісічкін.

"Поточний ремонт потрібен": позиція "Харківзеленбуду"

Речник "Харківзеленбуду" Олексій Комяков каже, що стосовно цього тендеру у нього немає інформації.

Суспільне запитало, наскільки лавки та інші елементи благоустрою потребують ремонту під час повномасштабної війни.

Читайте також: Тендер на 22 млн гривень. У Дергачівській громаді замість реконструкції скверу планують закупити пікапи для ЗСУ

"У Харкові усе постійно потребує поточного ремонту. Якщо пройдетесь по місту пару днів у одних і тих самих місцях, то побачите, що лавка у порядку, а ввечері вже хтось її зламав. Так відбувається з урбан- та звичайними парками. Лавками користуються, тому вони потребують поточного ремонту. Поточний ремонт потрібен, не залишати ж це занедбаним. Попереду зима, якщо це не пофарбувати, то з дощами, снігом та морозами це все буде виглядати жахливо навесні наступного року. І тоді будемо витрачати ще більше коштів, бо воно потребуватиме вже капітального ремонту", — каже Комяков.

Скільки планують витратити на прибирання снігу у Харкові: тендер міської ради

Департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради опублікував тендер на розчищення та прибирання вулиць міста на 100 млн гривень.

Прибирання вулиць за майже 100 млн та фарбування лав за 1 млн: що відомо про тендери, які замовляє Харківська міськрада
Суспільне Харків

Всього департамент замовив 48 робіт з розчищення та прибирання вулиць.

Зокрема, за ці кошти замовили такі послуги:

  • Механізоване прибирання вулиць;
  • Миття вулиць;
  • Викошування та прибирання газонів;
  • Очищення вулиць від снігу;
  • Розсипання солі, піщано-соляної суміші;
  • Сколювання льоду.

У тендері брав участь єдиний учасник — комунальне підприємство "Шляхрембуд", яке і стало переможцем. Проте воно має усунути невідповідності у документації.

Підприємство запропонувало за виконання робіт 99 млн 920 тис. 961 гривню.

Прибирання вулиць за майже 100 млн та фарбування лав за 1 млн: що відомо про тендери, які замовляє Харківська міськрада
Суспільне Харків

Послуги мають виконати до 31 грудня 2023 року.

У 2021 році міський департамент будівництва та шляхового господарства замовив у вересні ті ж самі послуги майже за 60 мільйонів гривень, які виконували з 14 до 31 грудня.

Згідно з документацією, тоді замовили 60 видів послуг.

Роботи виконувало КП "Шляхрембуд". Згодом суму договору змінили та знизили виплати до 9 млн 999 тис. 966 гривень. Обсяг робіт скоротили до 51 послуги.

"Перелік послуг мали б скоротити через дію воєнного стану": коментар ХАЦ

На думку Євгена Лісічкіна, обсяг замовлених послуг у 2023 році міський департамент міг би скоротити.

"Коли міська рада скасувала тендери на 63 мільйони щодо догляду за зеленими насадженнями, то деякі ЗМІ написали провокаційні заголовки, що Харків стане менш чистим. Вважаю, що нічого такого не буде. Приблизно так само буде і тут. Це шаблонний тендер, який проводили у минулі роки. Сподіваюсь, що до 100 млн не дійде, але у техзавданні вказаний великий перелік послуг. Він мав би відрізнятися від довоєнного через дію воєнного стану. А там перелік послуг, який приблизно був до повномасштабної війни", — розповідає аналітик ХАЦ.

"Обсяг робіт змінився, бо не можемо спрогнозувати кількість влучань": позиція КП

Директор міського департаменту будівництва та шляхового господарства Дмитро Липовий розповів Суспільному, що сума, яку планують направити на ці роботи залежить від того, які завдання ставить департаменту міська рада.

"Нам ставлять завдання, і ми формуємо перелік робіт. Наприклад, скільки разів прибираємо вулиці, де і скільки разів наносимо розмітку. У нас змінилися обсяги робіт, бо не можемо спрогнозувати кількість влучань. А через них доводиться виконувати багато робіт. Невірно порівнювати роботи, які проводять у 2023 році з тими, що були у 2021. Одна з причин — це влучання", — говорить Дмитро Липовий.

Читайте також: Харківська ОВА скасувала тендер на піар на 2 млн гривень. Причина

Також Липовий каже, що на обсяги робіт впливають погодні умови.

"Якщо говорити про довоєнний час, то тоді з року у рік було достатньо коштів для того, щоб планували необхідні роботи. Форс-мажорів було менше. Зараз немає можливості планувати об'єми, тому і гроші виділяють поетапно. Ми розбиваємо тендери на зимові та літні роботи. Суму будемо коригувати в залежності від фактично виконаних робіт. Також змінюються ціни на матеріали та пальне. Це залежить від багатьох факторів", — розповідає директор департаменту будівництва та шляхового господарства.

Скасування тендерів Харківською міськрадою

Суспільне Харків звернулося за коментарем до речника міськради Юрія Сидоренка щодо того, скільки всього скасували тендерів після заяви Ігоря Терехова про перевірку необов'язкових закупівель.

Юрій Сидоренко повідомив, що наразі такої статистики у нього немає.

Лісічкін каже, що реакція влади на витрачання бюджетних коштів на закупівлі, які проводять у системі Prozorro, покращилась.

Прибирання вулиць за майже 100 млн та ремонт лав за 1 млн: що відомо про тендери, які замовляє Харківська міськрада
Клумба у саду Шевченка у Харкові. 3 серпня 2023 року. Фото: Марія Солодовнік/Суспільне Харків

"Проте покращення помітне на "хайпових" темах, які потрапили у соцмережі та зацікавили велику аудиторію. А от відновлення житлового фонду, закладів освіти, соціальної інфраструктури, облаштування укриттів залишаються на тому ж рівні прозорості та корупційних ризиків, які були до повномасштабної війни. Коли люди бачать у Telegram-каналах, що скасували ось такі закупівлі, це добре, але це далеко не все", — розповідає аналітик антикорупційного центру.

Що відомо про скасовані тендери

Харківський міський голова Ігор Терехов 22 липня у телемарафоні "Єдині новини" розповів, що усі необов'язкові тендери будуть скасовані: у місті триває перевірка тендерних договорів.

Станом на 23 серпня відомо про скасування чотирьох тендерів міською радою після заяви Терехова. Мова йде про озеленення територій, догляд за зеленими насадженнями та прибирання і підмітання вулиць. На ці послуги планували витратити 63 млн 342 тисячі 500 гривень.

Також скасували тендер на розробку проєктно-кошторисної документації для будівництва "багатофункціонального центру" у Саржиному яру.

У липні Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів міського департаменту у справах сім`ї, молоді та спорту замовило послуги з забезпечення організації та проведення Навчальної програми для підприємців із креативних індустрій "Бізнес в умовах воєнного стану" за 198 тисяч гривень.

У серпні тендер скасували у зв’язку з відсутністю подальшої потреби у закупівлі послуг.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок