Асфальт за 442 мільйони: харківське КП віддало замовлення фірмі, яка належала пасинку Кернеса

Асфальт за 442 мільйони: харківське КП віддало замовлення фірмі, яка належала пасинку Кернеса

Асфальт за 442 мільйони: харківське КП віддало замовлення фірмі, яка належала пасинку Кернеса
Фото ілюстративне: Суспільне Харків

Комунальне підприємство з ремонту і будівництва автошляхів Харкова "Шляхрембуд" оголосило тендер на платформі Prozorro для поставки асфальту за 442 мільйони 200 тисяч гривень.

Тендер виграла фірма, якою керував Родіон Гайсинський. Ціна на асфальт буде вищою, ніж в інших містах України.

Що відомо про тендер

Підприємство замовило 70 тисяч тонн трьох видів асфальтобетону:

  • 5 тисяч тонн піщаної суміші типу Г;
  • 45 і 20 тисяч тонн — дрібнозернистого матеріалу типу Б та А відповідно.

Виконувати замовлення буде фірма "Паркінг +".

Як раніше повідомляв Харківський антикорупційний центр, компанія належала близьким до оточення людям тодішнього мера Харкова Геннадія Кернеса. "Паркінг +" систематично вигравав тендери на ремонтні роботи Харківської міськради.

Скільки коштує асфальт

Оскільки "Шляхрембуд" не оприлюднив договір та технічну документацію, невідомо скільки коштує 1 тонна асфальту кожного типу. У середньому її вартість — 6 тисяч 317 гривень.

Ця ціна вища за середню вартість асфальтобетону у 2022 році по Україні та по Харківській області, згідно моніторингу цін на будматеріали, який оприлюднили на сайті "Державного дорожнього науководослідного інституту ім. Шульгіна".

У вересні 2022 року по Харківській області ціни на асфальт сягали 5820-5940 гривень за одиницю товару. Середня ж вартість по усім областям України була 4600 гривень.

У Хмельницькій області ціни на асфальтобетонні суміші складали 3945-4342 грн за тонну, у Дніпропетровській — 4860-4950 грн, у Київській — 4462 грн, Львівській — 4626-4663 грн, Одеській — 5212-5236 грн.

Що відомо про засновників фірми-переможця

До серпня 2021 року серед засновників компанії "Паркінг +" був пасинок покійного мера Харкова Геннадія Кернеса, Родіон Гайсинський.

Наразі ж, за даними аналітичної системи youcontrol, серед засновників — ТОВ "Стойнавігатор", Ольга Новицька, Микола Розанов, Василь Романько, Роман Марчак. Усі вони з Одеси та Одеської області.

Компанія "Стойнавігатор" займається будівництвом різних споруд і будівель. Її власники — Костянтин Вежновець, Ігор і Василь Шаргородські.

Шаргородські володіють фірмою "Акваспецстрой". Її основний вид діяльності — організація будівництва будівель.

Раніше їм належала компанія "Аква майстер", яка займалася будівництвом водних споруд. З 2016 року вона припинила свою діяльність.

Читайте також

Понад 1,2 млн грн комунальні підприємства Харкова витратять на придбання газети, яку випускає міська рада

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок