Український оскарівський комітет розпочав прийом заявок на участь у національному відборі на "Оскар"

Український оскарівський комітет розпочав прийом заявок на участь у національному відборі на "Оскар"

Український оскарівський комітет розпочав прийом заявок на участь у національному відборі на "Оскар"
Фото: Academy of Motion Picture Arts and Sciences

Український оскарівський комітет відкрив прийом заявок для відбору фільмів на премію "Оскар" у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм" від України. Відповідне оголошення з'явилося на сайті організації.

Приймання заявок триває до 5 вересня включно.

До участі у відборі допускаються фільми, які відповідають таким критеріям:

  • Фільм має вперше бути випущено у прокат у країні не раніше ніж з 1 грудня 2022 року і не пізніше як 31 жовтня 2023 року та публічно демонструватися протягом щонайменше семи днів поспіль.
  • Фільми, що в будь-якій версії публічно демонструвалися чи розповсюджувалися поза театральним релізом до їхнього першого кваліфікаційного кінотеатрального релізу, не можуть подаватися на розгляд кіноакадемії.

Повний текст правил для категорії "Міжнародний повнометражний фільм" доступний на сайті Американської академії кінематографічних мистецтв і наук або українською. Більше деталей можна знайти тут.

Україна і "Оскар"

За всі роки Україна 14 разів намагалась потрапити у список номінантів "Оскара". Загалом від України висували різні роботи й навіть фільми, виготовлені росіянами.

У фільмі "Водій для Віри" 2005 року, наприклад, з українського тільки локація зйомки. За це роботу, яку оскарівський комітет висунув на розгляд американських кіноакадеміків, було дискваліфіковано від участі.

У 2022 році фільм української режисерки Марини Ер Горбач "Клондайк" потрапив у лонгліст номінантів на премію "Оскар 2023".

А дансько-українсько-шведський документальний фільм "Будинок зі скалок" кінорежисера Сімона Леренга Вільмонта номінували у категорії "Документальний повнометражний фільм".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок