Україна ввійшла до топ-10 першого в історії мультиспортивного Євро серед параатлетів: підсумковий медальний залік

Оновлено
. Наталія Ніколайчик на мультиспортивному Євро-2023. Фото: European Para Championships 2023

Українська команда відзначилася 23 медалями, сімома паралімпійськими ліцензіями та одним світовим рекордом.

У нідерландському Роттердамі завершився перший в історії мультиспортивний чемпіонат Європи серед параатлетів. Упродовж змагань розіграли медалі в десяти адаптивних видах спорту. Збірну України на цьому турнірі представили 38 спортсменів, які виступили в шести видах спорту.

За підсумком чемпіонату "синьо-жовті" завоювали 23 медалі: сім золотих та по вісім срібних і бронзових. Такий результат дозволив Україні фінішували на дев'ятому місці в медальному заліку. Найуспішнішою командою Євро стала Франція, яка здобула 67 нагород у восьми видах спорту, зокрема 25 золотих.

Найбільш медальним для України стало дзюдо, яке принесло команді десять нагород, із яких чотири були золотими. Чемпіонські титули завоювали Наталія Ніколайчик, Інна Сич, Анастасія Гарник та Давид Хорава. У підсумку українська збірна очолила медальний залік у цьому виді спорту.

Одним із найуспішніших видів спорту для України на цьому турнірі також стала кульова стрільба, в якій команда посіла друге місце. Ці змагання подарували збірній п'ять медалей, зокрема дві золоті: від Андрія Дорошенка та Ірини Щетнік, яка до того ж встановила новий світовий рекорд.

Переможною для "синьо-жовтих" також стала боча, в якій "золото" виборов дует Наталії Коненко та Артема Колінька. Їхній титул став першим в історії України в цьому виді спорту.

П'ять медалей на Євро-2023 завоювали українські бадмінтоністи. Олександр Чирков та Оксана Козина єдині пробилися до фінальних матчів за "золото", проте обидвоє поступилися й здобули срібні нагороди.

З медалями Україна завершила виступи на Євро й у тхеквондо (дві "бронзи") та стрільбі з лука (одна "бронза").

Крім того, упродовж мультиспортивного чемпіонату Європи розіграли низку ліцензій на Паралімпійські ігри-2024. Чотири з них вибороли українські атлети.