Причиною пожеж на іспанському Тенеріфе міг стати навмисний підпал

Причиною пожеж на іспанському Тенеріфе міг стати навмисний підпал

Місцеві жителі намагаються очистити ліс, щоб запобігти вогню, Канарські острови, фото: АР
Місцеві жителі намагаються очистити ліс, щоб запобігти вогню, Канарські острови, Іспанія, 19 серпня 2023 р., фото АР

На Канарських островах почалося розслідування у справі про можливий навмисний підпал, який міг призвести до масштабних лісових пожеж на курортному іспанському острові Тенеріфе.

Про це пише АР.

Голова уряду Канарських островів Фернандо Клавіхо заявив, що інформацію про можливий навмисний підпал підтвердила поліція. Зазначається, що поліція почала розслідування і відкрила три окремі провадження. Подробиці поки що не розголошуються, але якщо виявиться, що пожежі спровокував палій або хтось викинув сигарету чи необережно поводився із барбекю, то йому загрожує в'язниця.

При цьому Фернандо Клавіхо заявив, що наразі ситуація на Тенеріфе покращилася і рятувальникам вдається успішно боротися зі стихією.

За останніми даними, лісові пожежі на найбільшому острові у складі Канарського архіпелагу охопили майже 8,4 тис. гектарів. Раніше влада визнала, що пожежа є однією із наймасштабніших за останні 40 років. Екстрені служби острова повідомили, що понад 26 тисяч людей евакуювали через надзвичайну ситуацію.

Причиною пожеж на іспанському Тенеріфе міг стати навмисний підпал
Пожежа на Тенеріфе, Канарські острови, Іспанія, 19 серпня 2023 р., фото: АР

З наближенням прохолодної погоди є надія швидше приборкати вогонь. Губернатор Тенеріфе Роза Давіла повідомила на пресконференції, що ніч на неділю була дуже важкою, але завдяки роботі пожежників результати позитивні.

Екстрені служби заявили, що якість повітря в 19 районах різних міст незадовільна. Людей закликали залишатися вдома, а у разі потреби виходити на вулицю із маскою для обличчя. Для гасіння пожежі залучили понад 400 пожежників і військових, а також — 23 водоносні гелікоптери та спеціальні літаки.

Причиною пожеж на іспанському Тенеріфе міг стати навмисний підпал
Пожежа на Тенеріфе, Канарські острови, Іспанія, 19 серпня 2023 р., фото: АР

Сім Канарських островів розташовані біля північно-західного узбережжя Африки та на південний захід від материкової Іспанії. За даними Європейської інформаційної системи про лісові пожежі, Іспанія очолює список країн ЄС, які цього року постраждали від лісових пожеж, випереджаючи Італію та Грецію. За даними агентства ЄС, на Іспанію припадало майже 40% із майже двох мільйонів гектарів спалених площ у Європейському Союзі у 2022 році.

Вогняні катастрофи світу 2023 року

У травні цього року лісові пожежі охопили Канаду. Вони побили рекорди за загальною кількістю вигорілих площ та витратами на боротьбу з вогнем. Дим від пожеж спричинив проблеми зі здоров'ям людей, які живуть як у Канаді, так і в Сполучених Штатах, зазначають експерти з охорони здоров'я. Вогонь з Канади дістався східного узбережжя та захід США. Також на сході Нью-Йорк накрив дим, від якого усе місто стало помаранчевим.

У червні сильні пожежі почали вирувати й у Європі. Одна з найсильніших нині у Греції. Там стовпчики термометрів сягнули позначки в понад 46 градусів за Цельсієм.

У Греції через підвищення температури оголосили про запобіжну евакуацію через. Постійна спека спричинила пожежі. На острові Родос вогонь охопив лісові масиви. Близько 19 000 людей були евакуйовані наземним і морським транспортом у безпечне місце.

Грецька пожежна служба заявляє, що загалом ситуація на острові є однією з найскладніших, з якими доводилося стикатися. Рятувальники попереджають, що вона може погіршитися, зокрема через вітер. Є повідомлення про загиблих від пожеж.

Італія стикнулася із низкою кліматичних катастроф. На півдні країни вирують лісові пожежі у той час, коли північні регіони переживають сильні шторми та вітри, які виривали з корінням дерева та підіймати дахи з будівель.

У вівторок вранці, 25 липня, на італійському острові Сицилія поблизу аеропорту Палермо спалахнула пожежа. Вогонь досяг периметра летовища і змусив скасувати всі авіарейси. В Італії мінімум семеро людей загинули від вогню.

Лісові пожежі, викликані спекою, сухою погодою та сильним вітром, спалахнули щонайменше в дев’яти країнах Середземномор’я, а вогонь поширився на Хорватію та Португалію.

У Франції лісові пожежі виникли неподалік від міжнародного аеропорту Ніцци. У департаменті Буш-дю-Рон оголошено "червону тривогу", оскільки влада бачить "дуже високий ризик" лісових пожеж. Також понад 300 пожежників боролися з вогнем поблизу міста Арль.

У Хорватії пожежі поширилися на південь від міста Дубровник на Адріатичному морі. Вітер був настільки сильним, що пожежна авіація не могла злетіти.

В Іспанії через лісову пожежу в центрі острова Гран-Канарія евакуювали кілька сотень селян. Над гасінням 200 гектарів лісу працюють близько 100 пожежників і дев'ять літаків.

У Португалії пожежа виникла в гірському районі парку Сінтра-Кашкайш, який охоплює приблизно 145 кв. км. Кількох людей евакуювали. На гасіння пожежі залучили 600 пожежників та літаки.

У Туреччині евакуювали лікарню та десяток будинків у прибережному місті Кемер, де пожежники третій день борються з лісовими пожежами. Щонайменше 10 літаків, 22 гелікоптери та сотні пожежників були залучені для гасіння пожежі.

На Гаваях у ніч на 10 серпня лісові пожежі спалахнули на Гаваях. За останніми даними, кількість загиблих зросла до 110.

15 серпня на півдні Франції у департаменті Східні Піренеї виникла значна лісова пожежа. До ліквідації займання залучили понад 500 пожежників та авіація.

На початок