Перейти до основного змісту
Японія та США спільно розроблять зброю для перехоплення гіперзвукових ракет

Японія та США спільно розроблять зброю для перехоплення гіперзвукових ракет

Японія
Прапор Японії. Getty Images

Японія та Сполучені Штати мають намір спільно розробити новий тип ракети для перехоплення гіперзвукової зброї, яку створюють Північна Корея, Китай і Росія.

Про це повідомляє Kyodo з посиланням на джерела в японському уряді.

За словами джерел, 18 серпня президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда узгодять параметри угоди під час двосторонніх переговорів у Кемп-Девіді поблизу Вашингтона.

Зазначається, що це буде друга спільна розробка двома країнами ракети-перехоплювача після Standard Missile-3 Block 2A, наступника SM-3 Block 1A, розробленого виключно США.

Японія і США прагнуть посилити свої можливості стримування у відповідь на ядерну та ракетну програми КНДР, а також активізацію військової діяльності Китаю в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, включаючи його спільні навчання з РФ.

Гіперзвукові ракети, швидкість яких перевищує 5 Махів, або в п’ять разів більше швидкості звуку, важко збити та відстежити за допомогою радарів.

Нові ракети будуть призначені для збивання гіперзвукових снарядів перед їх приземленням. За словами джерел, деякі типи гіперзвукових ракет здатні літати по нерегулярних траєкторіях безпосередньо перед приземленням, щоб спантеличити перехоплювачі.

Спочатку Японія планувала подолати загрозу гіперзвукової зброї шляхом удосконалення керованих ракет типу "земля-повітря" середньої дальності Type-03, але вони призначені для ураження ворожої зброї на етапі "приземлення". Тому Японія прагне отримати можливість збивати ракети у польоті, зазначили джерела.

За словами співрозмовників видання, США вже почали розробку міноносців-перехоплювачів Aegis для ураження гіперзвукової зброї на етапі польоту, і це може бути пов’язано з імовірним двостороннім проєктом.

У листопаді 2022 року стало відомо, що Японія планує модернізувати свої наявні керовані ракети класу "земля-повітря" для перехоплення гіперзвукової зброї, що, як вважається, розробляють такі країни, як Китай і Росія.

Топ дня

Вибір редакції

На початок