США провели успішне випробування гіперзвукової ракети

США провели успішне випробування гіперзвукової ракети

США провели успішне випробування гіперзвукової ракети
Гіперзвукова ракета AGM-183A ARRW , ілюстративне фото: Вікіпедія

У середу 26 жовтня Військово-морські сили та армія Сполучених Штатів здійснили успішний запуск гіперзвукової ракети з приморського стартового майданчика у Вірджинії.

Про це пише Reuters із посиланням на заяву Пентагону.

Зазначається, що запуск має на меті проведення майже десятка експериментів з гіперзвуковою зброєю і надалі розробку нового класу озброєння.

У Міноборони США повідомили, що під час випробувань оцінювалися обладнання зв'язку і навігації гіперзвукової зброї, а також передові матеріали, які можуть витримувати високу температуру в "реальних умовах гіперзвукового польоту".

При цьому зазначається, що гіперзвукові ракети запускаються зі швидкістю, що у п'ятеро перевищують швидкість звуку.

Що відомо

  • Президент США Джо Байден запланував збільшити оборонний бюджет США до 715 мільярдів доларів. Відмова від попередніх планів "навести лад" та скоротити військові витрати у Білому домі назвали сигналом про наміри стримування Китаю та Росії зокрема шляхом розвитку гіперзвукової зброї та посилення ВМС США підводними човнами з балістичними ракетами, а також безпілотними кораблями.
  • Рік тому, 21 жовтня 2021 року, Сполучені Штати Америки провели невдалий запуск гіперзвукової ракети великої дальності. Під час випробувань стався збій прискорювача.
На початок