Зеленський: Греція приєдналась до декларації G7 щодо підтримки України

Зеленський: Греція приєдналась до декларації G7 щодо підтримки України

Президент України Володимир Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський під час звернення, 6 серпня 2023 рік. Фото: ОПУ

Греція приєдналася до Спільної декларації країн "Великої сімки" (G7) щодо підтримки України. Це вже чотирнадцята країна, яка підтримала гарантії безпеки для України.

Про це у Telegram повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Вдячний Греції за приєднання до декларації G7 щодо підтримки України. Греція стала 14-ю країною, яка підтримала гарантії безпеки для України. Дякую премʼєр-міністру Кіріакосу Міцотакісу за відданість українсько-грецькому партнерству. Працюємо разом на шляху України до НАТО", — йдеться у дописі Володимира Зеленського.

9 серпня Латвія приєдналась до декларації G7 щодо підтримки України.

Що відомо про декларацію G7 про підтримку України

12 липня прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що лідери країн-членів "Великої сімки" (G7) погодили спільну Декларацію про підтримку України. Усі країни-члени G7 погодились, що односторонність і спроби змінити статус-кво силою є неприйнятними. Текст спільної Декларації країн G7 опубліковано на сайті президента України. Кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

В той же день Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція у спільній заяві оголосили, що долучаться до країн "Великої сімки" (G7) в питанні гарантій безпеки для України.

11 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни G7 під час саміту НАТО у Вільнюсі ухвалять спільну декларацію щодо гарантій у сфері безпеки України після настання миру.

12 липня речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що намір країн G7 надати гарантії безпеки Україні є "помилковим та небезпечним", тому що таким чином країни "сімки" зазіхають на безпеку Росії.

У березні президент Володимир Зеленський заявив, що попри те, що на час війни Україна не може стати членом НАТО, вона хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

На початок