Латвія приєдналась до декларації G7 про підтримку України

Латвія приєдналась до декларації G7 про підтримку України

Латвія приєдналась до декларації G7 про підтримку України
Ілюстративне фото: Unsplash

Латвія приєдналась до декларації G7 про підтримку України. Про це повідомив прем’єр-міністр країни Кріш'яніс Каріньш у своєму Twitter.

"Разом з нашими партнерами ми будемо підтримувати Україну в її боротьбі проти російської агресії стільки, скільки буде потрібно", — йдеться у повідомленні прем’єр-міністра.

Він додав, що Латвія очікує на створення спеціального міжнародного трибуналу щодо російської агресії проти України.

Що відомо про декларацію G7 про підтримку України?

12 липня прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що лідери країн-членів "Великої сімки" (G7) погодили спільну Декларацію про підтримку України. Усі країни-члени G7 погодились, що односторонність і спроби змінити статус-кво силою є неприйнятними. Текст спільної Декларації країн G7 опубліковано на сайті президента України. Кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

11 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни G7 під час саміту НАТО у Вільнюсі ухвалять спільну декларацію щодо гарантій у сфері безпеки України після настання миру.

12 липня речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що намір країн G7 надати гарантії безпеки Україні є "помилковим та небезпечним", тому що таким чином країни "сімки" зазіхають на безпеку Росії.

У березні президент Володимир Зеленський заявив, що попри те, що на час війни Україна не може стати членом НАТО, вона хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

На початок