У Долинській місцеві жителі вимагають повернути місту 15,5 мільйонів гривень

У Долинській місцеві жителі вимагають повернути місту 15,5 мільйонів гривень

У Долинській місцеві жителі вимагають повернути місту 15,5 мільйонів гривень Суспільне: Кропивницький

У Долинській Кіровоградської області місцеві жителі вимагають повернути місту 15,5 мільйонів гривень для добудови водогону. У центрі міста на протест зібралися 30 людей. У лютому гроші обласна комісія з відбору проєктів, які фінансує фонд регіонального розвитку, перерозподілила на інші об’єкти.

У Долинській проживають 19 тисяч людей. Майже 8 тисяч та бюджетні установи користуються водою, яку постачає Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд.

Жителька Долинської Катерина Руденко каже, що прийшла на акцію, бо її не влаштовує якість води з водопроводу: "Оце проходе тиждень, два-три, а коли ще й зупинка води, то побутові фільтри для води засмічуються. Тут залізо. І це люди вживають".

У Долинській місцеві жителі вимагають повернути місту 15,5 мільйонів гривень.Суспільне: Кропивницький

Використані фільтри для води

У західні частині Долинської централізованого водопостачання немає. Жителі приватного сектору користуються водою з колодязів.

Тетяна Кравченко розповідає – воду для їжі і пиття купує: "Це окраїна міста, тут у нас йде підведена КГЗК-івська вода. Далі у людей колодязі, але вода не скрізь хороша. Там люди взагалі сидять без води, бо вона гірка в колодязях, пить її неможливо".

У Долинській місцеві жителі вимагають повернути місту 15,5 мільйонів гривень.Суспільне: Кропивницький

Начальник комунального підприємства "Долинське міське комунальне господарство" Андрій Кушко говорить, що будівельні роботи розпочали у 2018-му: "Роботи тут завершені, зроблені відсотків на 70. Якщо буде завершено будівництво, то по-перше це дасть Долинській якісну воду, друге – це рази в два, а може і в три буде дешевша вода. Ми порахували, то вийде куб води десь 21 гривня".

Також Андрій Кушко показав іншу частину будівництва, за 8 кілометрів від Долинської. Це 3 свердловини, вони призначались для подачі води в Долинську і прилегле село Першотравневе. Тут роботи завершені повністю, лише необхідно змонтувати трансформатор. Але це все зробити неможливо, тому що кошти, які були виділені на дане будівництво, перенаправили в інше.

У Долинській місцеві жителі вимагають повернути місту 15,5 мільйонів гривень.Суспільне: Кропивницький

Водогін почали будувати за гроші з Державного фонду регіонального розвитку. Початкова вартість проєкту – 24 мільйони – розповіла міська голова Долинської Віра Тернавська: "У 2018 році з ДФРР були виділені нам гроші, 12 мільйонів, але ми їх не отримали. Нам дала ОДА 4 мільйони. 1 млн. 200 тис. гривень ми дали власних коштів з міського бюджету і у 18-му почалось таке будівництво. В 2019 воно продовжилось, і вже виділили 16 мільйонів на будівництво цього водогону".

Зараз вартість становить 36,4 млн. грвиень. Для завершення будівництва водогону бракує 12 мільйонів гривень. "У лютому розпорядженням Кабміну було виділено ці кошти – 11.7 мільйонів, і у міському бюджеті було закладено 1 млн. 237 тис. але вже у квітні місяці облкомісія перерозподілила кошти і забрали більшість, залишили лише мільйон", – говорить Віра Тернавська.

Також розповідає, чому розпочали будівництво: "45 гривень 88 копійок – тариф сьогодні. Як ми зможемо ввести наш водогін, ціна зменшиться наполовину. А зараз КГЗК подав нам новий тариф і він складає 71 гривню".

Долинчани отримують воду із очисних споруд на території Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд.

У Долинській місцеві жителі вимагають повернути місту 15,5 мільйонів гривень.Суспільне: Кропивницький

Очисні споруди КГЗК

Начальник цеху підприємства "Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд "Костянтин Протасов нинішній тариф вважає економічно необґрунтованим. Пояснює: "Система водопостачання Криворізького ГОКОРу – це три насосних станції. Водовод, який бере воду з Карачунівського водосховища, це близько 60 кілометрів звідсіля, качаємо воду на водоочисні споруди, очищуємо і подаємо на місто Долинська. Ми постачаємо воду мабуть 80-85 % населенню Долинської, ми єдине підприємство,яке може приймати і очищувати побутові стоки".

Костянтин Протасов вважає, що для того, щоб тариф був економічно вигідним, він має бути 50 гривень.

Завершити будівництво водогону у Долинській можуть цьогоріч, якщо будуть гроші – говорить заступник міського голови Долинської Юрій Леуш. За його словами, проблема в тому, що обласна влада в особі першого заступника голови ОДА Ігоря Кузьміна, який є головою комісії по розподілу коштів зволікає з проведенням засідання цієї комісії, щоб виділити ці гроші.

Голова комісії з відбору проектів Ігор Кузьмін пояснює: вплинути на рішення членів комісії не може: "16 членів комісії відкрили засідання комісії два тижні тому з приводу виділення коштів для будівництва. Кворум не зібрався. Сподіваюсь, цього тижня засідання відбудеться і пропозиції по розподілу коштів будуть членами комісії затверджені".

За словами жительки Долинської Валентини Ліщишиної, грошей чекатимуть до наступного тижня, далі планують пікетувати офіс президента.

Що відомо

  • 23 липня в Кропивницькому відбулась акція "За добудову Долинського водопроводу". Два десятки жителів Долинської та троє депутатів міськради вимагали гроші на добудову водопроводу. Тоді до учасників акції вийшов секретар обласної комісії з перерозподілу грошей державного фонду регіонального розвитку Євгеній Щорба. Ось що він тоді сказав: "11,7 мільйонів гривень було виділено першочергово, коли було для області передбачено 133 мільйони, потім у зв’язку із секвестром Держбюджету Державний фонд регіонального розвитку був зменшений до 87 мільйонів, менше майже на 45 мільйонів і необхідно було перерозподілити кошти Державного бюджету".
  • За його словами, відповідно до листа Мінрегіону, першочергово треба було спрямувати кошти на об’єкти великого будівництва. В разі незавершення будівництва об’єкту великого будівництва у 2020 році, кошти будуть повернені на Долинський водопровід.

Читайте також: у місті Долинська пустують 11 дев'ятиповерхівок

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди