У місті Долинська пустують 11 дев'ятиповерхівок

У місті Долинська пустують 11 дев'ятиповерхівок

У місті Долинська пустують 11 дев'ятиповерхівок

У місті Долинська пустують 11 дев'ятиповерхівок. Це понад 700 квартир. Їх збудували 30 років тому. Відтоді там ніхто не жив. Дві багатоповерхівки протягом чотирьох років не можуть передати з державної у комунальну власність, щоб забезпечити житлом долинчан, – розповіла міська голова Віра Тернавська.

Дев'ятиповерхівки у Долинській звели румунські та словацькі підрядники для працівників Криворізького гірничо-збагачувального комбінату. Підприємство не запрацювало, в будинки нікого не заселили. Вхідні двері тут заварені. Шибки розбиті або закриті металевими листами.

У місті Долинська пустують 11 дев'ятиповерхівок

У місті Долинська пустують 11 дев'ятиповерхівок

9 будинків належать іноземним підрядникам, розповідає голова Долинської. Два – комбінату, тобто є державною власністю. Їх можна передати у комунальну власність.

Питанням передачі будинків у комунальну власність займається чотири роки – розповідає голова. "Почали звертатись до кабінету міністрів, щоб передати ці будинки у комунальну власність, але нам весь час відписують, що неможливо передати, адже підприємство перебуває у процедурі санації. Я думаю, що це відписки".

Процедура санації передбачає, що боржник, яким є комбінат, або відновить платоспроможність, або перейде до поцедури ліквідації.

"Вона не один рік вже проходить і я вас запевняю, що не один рік буде проходити ця санація, – говорить юрист Юрій Деркаченко, – податкова заборгованість підприємства понад 30 мільйонів гривень. Без інвестицій держави, інвестицій інших країн добудова будинків та самого комбінату неможлива".

Програму санації затверджує держава, і поки вона не затверджена відчуження або передача майна неможлива, – говорить Деркаченко.

За даними юриста, добудувати комбінат коштує не менше півтора мільярда доларів. "У випадку ліквідації і банкрутства підприємства виникають боргові зобов'язання у розмірі 1,5 мільярда доларів перед співзабудовниками цього підприємства, а це Німеччина, Болгарія, Словаччина, Румунія".

Тарнавська вважає, що можна внести зміни до законодавства, щоб об'єкти соціальної сфери, до якої відносяться ці будинки, можна було передати безоплатно у комунальну власність міста.

У кожному будинку – 72 квартири. Якщо їх передадуть у комунальну власність – це в половину зменшить чергу на житло. Нині у ній три сотні долинчан.

Учасник антитерористичної операції Микола Попович чекає на квартиру п'ять років. "Як ви бачте житло стоїть, а ніякі дії з ним не проводяться. Зараз ми з сім'єю, трьома дітьми орендуємо квартиру".

Керуючий санацією гірничо-збагачувального комбінату Микола Биковський говорити на камеру з журналістами Суспільного відмовився. У телефонній розмові підтвердив, що не проти передати два будинки у комунальну власність, але законодавчо це зробити не можуть, поки підприємство перебуває у стані санації.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди