ISW: вагнерівці залишаються в Білорусі, попри чутки про їх перекидання в Росію

ISW: вагнерівці залишаються в Білорусі, попри чутки про їх перекидання в Росію

ПВК "Вагнер" в Білорусі
На цьому фото, опублікованому Міністерством оборони Білорусі в четвер, 20 липня 2023 року, білоруські солдати Сил спеціальних операцій і найманці з ПВК "Вагнер" позують під час тижневих маневрів на полігоні поблизу міста Брест, Білорусь. Фото: AP

ПВК "Вагнер" продовжує зберігати присутність на об'єктах в Білорусі. Аналітики коментуючи з'явилися в останні дні припущення про те, що бійці можуть перекидувати навпаки в Росію.

Про це пишуть в черговому зводі експерти Американського інституту вивчення війн (ISW).

На супутникових знімках, зроблених 9 серпня, видно значну кількість машин в лагері бійців під Осиповичами в Могилевській області, і, можливо, в період з 1 по 9 серпня їх стало ще більше.

Українські джерела продовжують повідомляти про розширення діяльності "Вагнера" в Брестській області, а пов'язані з самим ЧВК джерела повідомляють, що бійці продовжують навчати білоруських військових.

Експерти ISW пишуть, що не виявили даних, що ПВК "Вагнер" перекинула з Білорусі в Краснодарський край, Воронежську і Ростовську області від 500 до 600 осіб.

Тоді також повідомлялося, що другий етап виведення з Білорусі ніби планується провести 13 серпня, після чого невелика група інструкторів залишиться навчати білоруських військовослужбовців.

Що відомо про ПВК "Вагнер" у Білорусі

Після невдалого заколоту 23-24 червня 2023 року між Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення "вагнерівців" на територію РБ.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що ПВК "Вагнер" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

Президент Польщі Анджей Дуда вказав, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, як от найманці "Вагнера", що нараховує можливо кілька тисяч, завжди становить потенційну небезпеку.

На початок